Autor Zpráva
Juandev
Profil
Máte nějaký nápad jak udělat animovaný GIF s pulzujícím objektem? Mám tu GIMP a nechci si na to kupovat žádný sw.
Joker
Profil
Juandev:
A v čem konkrétně je problém?
GIMP umí dělat animované gify.
Bubák
Profil
Joker:
A v čem konkrétně je problém?
Pravděpodobně v tom, že v GIMPu se musí pulsace udělat ručně (možná by to šlo naskriptovat, ale já to ani nezkoušel), ale v sw. určením na tvorbu animací stačí klepnout načudlík.
Juandev
Profil
Joker:
A v čem konkrétně je problém?
Jak to konkrétně udělat.

Tak na YouTube jsou návody, jak udělat pulsující obrázek:
https://www.youtube.com/watch?v=fDUUJcy7KKA
https://www.youtube.com/watch?v=dFqR18kwXYU

Já ale nechci, aby mi pulsoval celý obrázek. Já chci do obrázku vložit jiný obrázek a chci aby pulzovala pouze tadle vloženina. Představte si grafiku, kde máte průzřez lidským tělem a v tom vám bije srdce.

Napadlo mě to udělat v MS PowerPoint, protože tam jsou takovédle druhy animací, ale problémem je neohrabanost a problém zachytit sekvenci obrázků z odpovídajícím rozlišením.

Na druhé straně bych mohl asi v GIMPu vytvořit několik vrstev a tam ručně měnit velikost vloženého objektu ale to mi přijde dost slotižité.
Joker
Profil
Bubák:
Pravděpodobně v tom, že v GIMPu se musí pulsace udělat ručně
Jasně, no. Pak záleží, jak konkrétně by ten efekt měl vypadat.
Primitivní řešení by bylo vrstvu s objektem párkrát zkopírovat, druhou a další zvětšit s postupně se zvyšující mírou zvětšení a nakonec ty vrstvy zduplikovat v opačném pořadí.
Dokud těch snímků bude málo, asi to nebude problém.
Bubák
Profil
Juandev:
vytvořit několik vrstev a tam ručně měnit velikost vloženého objektu ale to mi přijde dost slotižité.
Mi to přijde jako funkční nezáživný postup pro cvičenou opici, pokud žádnou nemáš po ruce nebo hodlat nehodláš nějaké opičce za tento úkol zaplatit, budeš se toho muset zhostit sám,

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0