Autor Zpráva
Ameopro
Profil
Čaute prosím vás v jakém programu udělám dobrou grafiku pro web .. navržení obrázku atd .... zbytek dodělám css díky moc
pcmanik
Profil
Ameopro:
Mne osobne sa osvedčil Photoshop, keď máš design hotový môžes si ho jednoducho "nasekať" tak ako potrebuješ.
Ameopro
Profil
jakou verzi ?
Marschmallow
Profil
Ameopro:
Jedna z nejlepších verzí Photoshopu je podle mého názoru CS3.
Na YouTube je taky hodně návodů a tutoriálů :)
quatzael
Profil
Ameopro:
No asi hodně záleží co máš na mysli za obrázky. S Photoshopem zkušenosti nemám, ale beru jako pro úpravu fotek za bezkonkurenční. Na webovou grafiku (tlačítka, ikonky, stíny apod.) používám vektorovou grafiku Inkscape. Má to hafo funkcí (já ani zdaleka všechny neumím pořádně používat) a když se to naučíš ovládat, tak můžeš dělat opravdu zajímavý věci.
Jinak tady je i jedna česká stránka, která se tomu věnuje: inkscapers.cz
pcmanik
Profil
pcmanik:
Rád používam posledné verzie, ale že by som niektoré z nových funkcií využíval... Maximálne pri editácii fotiek, ale na web ti kludne stačí aj staršia verzia.
Ameopro
Profil
Inkscape mám ale moc v něm neumím zdá se my že má málo funkcí ale vyzkouším všechny co jste psaly díky moc
Joker
Profil
Marschmallow:
Akorát Photoshop je drahý a CS3 se legálně těžko sežene.

Varianty zdarma jsou pro vektorovou grafiku Inkscape a pro rastrovou GIMP.
Ameopro
Profil
a kde se dá udělat lepší vzhled na grafiku www ?
jenikkozak
Profil
To je jako kdyby ses ptal, jestli se dají čtivější články psát v Poznámkovém bloku, nebo ve Wordu. Záleží na autorovi.
Pokud někdo není dostatečně schopný, nezachrání ho ani nejdražší software.
quatzael
Profil
jenikkozak:
Pokud jde o mě, tak určitě ve Wordu..:o)

Ameopro:
Stáhni si a nainstaluj si Inkscape, uvidíš, že se to hodně dobře ovládá. Když budeš mít trpělivost, tak se v tom můžeš naučit zajímavý věci.
Bubák
Profil
quatzael:
Stáhni si a nainstaluj si Inkscape, uvidíš, že se to hodně dobře ovládá.
Já si myslím, že pokud Ameopro s podobným programem (vektorovým editorem) doposud nepracoval, tak bude mít s ovládáním velké problémy a skoro nic nedokáže ani s hromadou trpělivostí.
Ameopro:
Doporučuji začít podle tutoriálů, doporučuji nějaké vygůglovat.
rafej
Profil
Většinou je to takhle:

Pokud potřebuješ něco kreslit od začátku až do konce a výstup chceš v různých velikostech bez ztráty kvality nebo se jedná o kreslenou grafiku je lepší použít Inscape.
Pokud potřebuješ převážně upravovat již hotové fotografie, případně pracovat s částmi obrázků, kolážemi, vrstvami, filtry apod. je zase vhodný Gimp.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0