Autor Zpráva
quatzael
Potřeboval bych oříznout object/path s fitrem na ten tvar kolečka. Jde to nějak? Prostě potřebuju z toho dynamickýho filtru nějak udělat statickej oprázek a potom ho jednoduše oříznout na to kolečko..

Marschmallow
quatzael:
Takhle nějak, nebo jsem špatně pochopil otázku?
quatzael
Marschmallow:
Špatně. Myslel jsem intersection. To kolečko není duty jen tak..
Prostě aby místo toho červeného kolečka tam zůstalo tvarove stejný jen místo červený barvy aby tam byl ten černej filtr..

Nevím jak to napsat líp.
Prostě myslím tohle:

Jenže tohle jsem vytvořil touhle patlaninou:

Ale já potřebuju, aby ten donut fungoval jako normální objekt nebo path samostatně..
quatzael
Marschmallow:
Ještě jsem zkoušel Object->Mask, jenže to úplně ztratí barvu a zůstane z toho jen hodně průhlednej obrys, se kterým se dál už nedá nic dělat..

Další věc, kterou jsem vyzkoušel je nastavit to černý pozadí jako Pattern a potom ho tomu donutu přiřadit. Jenže zase když s tím donutem hejbám (přesouvám), tak se zároveň mění na něm i ten pattern podle polohy a to já nechci..

Nejde to pak nějak zamknout ten pattern na tom objektu?
quatzael
Tak jsem na to konečně přišel. Mohlo mě to napadnout hned..

Normálně se nadefinuje pozadí pomocí Object->Object to Pattern a potom se tento pattern přiřadí místo výplně tomu donutu. A aby ten pattern zůstal fixní, jen se zmáčkne tlačítko: Affect: Move patterns along with the objects

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

• Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: