Autor Zpráva
maxova
Profil
Zdravím,

Snažím se najít bezpatkový vysoký font s českými znaky. Přestože se font zdá být opravdu český.. (v tabulce znaků má všechny české znaky), tak když si ho stáhnu a použiji na mém webu (testuji lokálně, ne na serveru) tak se mi "ž" nikdy nezobrazí. Už jsem takových fontů zkoušela asi 20.. Není problém tedy někde u mě?
Jak tedy poznám, že je font OPRAVDU český?

Nehledám nic neobvyklého, potřebuji jen něco podobného jako font v menu na tomto webu http://www.sevesglassblock.com/es/que-bloques-de-vidrio.html

Děkuji za rady
juriad
Profil
A máš správně definovanou českou znakovou sadu? Co se zobrazí místo ž? Zobrazí se to správně, pokud font vůbec nedefinuješ?
maxova
Profil
Už asi vím, kde byl zakopaný pes. Ž mi nevypsal ani Times New Roman. Když jsem kódování ISO 8859-2 nahradila Windows-1250, problém zmizel. Ale s ISO jsem nikdy podobný problém neměla....


* místo ž se právě nevypsalo nic... takže když jsem prvně testovala, jestli se mi čeština zobrazuje správně.. tak to jedno vynechané písmeno mezi "..ÁČŽŘČÝ..ěšščřžýáíí..." nebylo těžké přehlédnout.
Keeehi
Profil
maxova:
Ale s ISO jsem nikdy podobný problém neměla....
Je jedno, jaké kódování zvolíš, ale musí se shodovat ukládané s tím v kódu uvedeným.
juriad
Profil
Používej takový editor, ve kterém si můžeš nastavit znakovou sadu. V dnešní době nemá smysl používat nic jiného než UTF-8. Všechna kódování na všech místech musí být shodná.
maxova
Profil
Dík.
juricaj
Profil *
Mimochodem zkus mrknout na Google Fonts. Kdyz vlastni font, tak je nejlepsi vybirat z tech volne k uziti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0