Autor Zpráva
juricaj
Profil *
Zdravím, jsem docela zmatený z používání SVG obrázků na webu a potřeboval bych to vysvětlit. Před nějakou dobou mě vektorová forma, která se propagovala jako použitelná na webech naprosto nadchla a tak jsem začal vytvářet design jen stylováním elementů a používáním SVG obrázků. Na stránky jsem SVG vkládal buď normálně v elementu <img> a nebo jsem je v css používal jako běžný background. Vše šlapalo v pohodě, dokud jsem to testoval offline na svojem počítači, chovalo se to jako běžný obrázek, který se ale nerozmazal, když se stránka zvětšila, prostě tak jak jsem si představoval. V domění že to tak určitě bude i když to šoupnu někam na net jsem něco nahrál i k testování na webzdarma, jenže tu vzniká ten problém. Zkoušel jsem takhle jen element <img>, ale prostě se nezobrazí a když zadám přímo url obrázku, tak mi místo obrázku (který se třeba k mému překvapení zobrazoval v IE, když jsem ten obrázek v PC jim na přímo otevřel) zobrazí jen xml zdroják (nebo v čem je to psané).

Obeznáměnějším asi bude problém jasný, ale i tak sem pro jistotu přikládám odkaz na testovaou stránku (chtěl jsem na to zatím nechávat přesměrovávat moji doménu, aby se nezobrazovala stránka poskytovatele webhostingu). http://poznamkovnicek.euweb.cz/
Fisir
Profil
Reaguji na juricaje:
Pravděpodobně se odesílá špatný MIME typ, pro SVG má být image/svg+xml. Na to už jsi ale asi přišel, když stránky vyhazují chybu 500.
juricaj
Profil *
Fisir Chybu nehážou, jen jsi byl moc rychlý a já dělal ještě úpravy v .htaccessu, aby mi tam wz nevrážel reklamu, všiml jsem si toho až pak co jsem tu přidal příspěvek.
Bubák
Profil
Problém je v odeslání SVG obrázků jako Content-Type: text/plain. Do .htaccess přidej:
AddType image/x-icon .ico 
AddType image/svg+xml .svg

Nějaký prohlížeč z obdobného důvodu nezobrazoval favicon, proto řádek pro .ico soubory, i když to nemá žádný vliv na zobrazování SVG souborů.
http://teststranek.kvalitne.cz/images/svg01.svg
juricaj
Profil *
Hezky! Díky Bubáku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0