Autor Zpráva
lukysy
Profil
Potřebuji tento obrázek zmenšit na 1kB, ale pořád se mi to nedaří. Zkoušel jsem ubrat nějaké nepotřebné rámečky nebo to převést na černobílý nebo dát uložit jen rozdíly mezi rámečky, ale na nebo pod 1kB jsem to nedostal. Zkusil by to ještě někdo jiný? Výše uváděný obrázek je úplně ten prvotní, bez jakýchkoliv úprav. Má cca 2kB. Předem děkuji.
Leo
Profil
Rozdily mezi ramecky nic moc neusetri, protoze tam prakticky nemate zadne podobne ramecky, Leo
Fred
Profil
http://chemware.co.nz/tgo.htm stáhni si to vyber color reduction a pak pravá myš a save with color reduction, bude to mít 1,3kb , ulead f11 to zkomprimuje jen na 1,8kb
Martha Black
Profil *
Gif Movie Gear v. 3.0.2. možná že už je i novější mrkni sem . Optimalizovat animaci a redukovat barvy. mě to udělalo na 1,23kb.
Kráťa
Profil
Zmenšit něco ze 2 kB na jeden. Jaký to může mít důvod? To mi přijde jako zmenšovat spotřebu auta o deset kapek benzínu. Nebo nee?
lukysy
Profil
Takže vydím, že se to nikomu nepovedlo, ale těch 1,23kb je docela uspokojující, takže zkusím ubrat pár rámečků a optimalizovat to tím Gif Movie Gearem.

Kráťa Je to požadavek na serveru Lidé.cz pro schválení smajlíka (1kB, 15x15px)
Kráťa
Profil
lukysy aha. A ho zmenšit písmo, aby to zabralo méně plochy obrázku?
lukysy
Profil
Kráťa Jsem zkoušel, ale pak už se to nedá moc číst. Tio víš, kámošky jsou zblázněné Ramštajňačky a já se jim snažím vyjít vstříc. Zkuošel jsem to tím Gif Movie Gearem. Odpoledne to zkusím napsat menším...
lukysy
Profil
Konečně vyřešeno... :o) Jsem to napsal ještě menší písmem a po zkomrimování tím Gif Movie Gearem to má přesně 1024k... :o)
Leo
Profil
"Zmenšit něco ze 2 kB na jeden. Jaký to může mít důvod? To mi přijde jako zmenšovat spotřebu auta o deset kapek benzínu. Nebo nee?"

Ne, to je jako zmensit spotrebu z 6 litru na 100 km na 3 litry. V tomhle na webu musite myslet rekativne. U jednoho malyho obrazku to zmensite o dva kilobyty, v html a css souboru usetrite dalsi 3, a najednou mate web celkem datove o polovinu mensi.

Jinak mimochodem, u tak malych obrazku uz je skoro vetsi komunikace klient (prohlizec) - server, nez samotny soubor, takze se vyplati - pokud se daji pouzit jako background-image v CSS - je spojovat do jednoho souboru. Leo
DoubleThink
Profil *
Ne, to je jako zmensit spotrebu z 6 litru na 100 km na 3 litry

No to není - bavíme se totiž o nepřímé úměrnosti. Je to jako se rozhodovat, jestli budu pálit CD rychlostí 32x nebo 64x - není to ten samý rozdíl jako 1x a 2x! V prvním případě rozdíl pár sekund, ve druhém už desítky minut.


Viz základní škola:
6 dělníků vykope jámu za 6 hodin, a 100 000 dělníků to zvládne za sekundu :)))
lukysy
Profil
Jejda tady začal někdo chytrolínovat... :o) Ale nic nemění na tom, že mají chytrolínové pravdu... Já to beru jako zajímavé doplnění...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0