Autor Zpráva
anonymníí
Profil *
Ahoj,

minulý týden jsem dělal psí kusy s Photoshopem a asi jsem máčkl někde něco, co mělo zůstat nezmáčknuto. Prosím o radu.

Konkrétně jde o to, že mi Photoshop ukazuje jiné barvy, než by v reálu měl. Na webu mám nějaký odstín, řekněme modrou #123456, udělám si screen a na čisté plátno vložím. Nakápnu a hle, mám #0C3257.


V záložce ve Photoshopu mám vedle názvu souboru RGB/8, což tam bývalo myslím vždy.

Verze Photoshopu CC 2015, ale to by nemělo hrát asi roli.

Máte někdo nějaký nápad, co s tím? Jak vrátit barvy do normálu?
Děkuji.

// Možná zařadit jinam? Souvisí to s konkrétním SW a ne grafikou, ale...
lionel messi
Profil
anonymníí:
V záložce ve Photoshopu mám vedle názvu souboru RGB/8, což tam bývalo myslím vždy.

Áno, pokiaľ sa pracuje v 8-bitovom prostredí RGB (čo je obvykle žiaduce).

asi jsem máčkl někde něco, co mělo zůstat nezmáčknuto

Napadol mi jediný problém. V nastavení kvapkadla môžeš mať vybrané zlé vzorkovanie, zrejme potrebuješ bod, ale možno tam máš väčšiu oblasť (napr. 31 × 31 pixelov), čo ti navzorkuje priemernú farbu a môže spôsobiť odchýlku. Skontroluj si túto ponuku, vyber možnosť bod a daj vedieť:



Screenshot pochádza z verzie CS4 (zrejme nezohráva úlohu).
anonymníí
Profil *
lionel messi:
Děkuji za odpověď. Kapátko je boodvé, to je v pořádku. Problém bude skutečně v barvách, nakapával jsem i jednolité velké plochy, kde není možnost nakápnout něco nežádoucího.

Našel jsem třeba tento článek, ale problém neřešil, vše mám podle něj, ale jdu to ještě jednou projet (https://viget.com/inspire/the-mysterious-save-for-web-color-shift). Vlastně se přiznám, že nevím, jak to pojmenovat, nevím, co přesně hledat.
lionel messi
Profil
anonymníí:

Ešte by som skúsil klávesovú skratku CTRL + Shift + K a skontroloval nastavenie farieb. Moje, ktoré (aspoň sa tak zdá) funguje spoľahlivo a v ničom sa nelíši od predvoleného, je nasledovné:

anonymníí
Profil *
lionel messi:
To mám taky - měl jsem a totéž radí i článek, který jsem odkázal... problém nevyřešen.
swisst
Profil
anonymníí:
Stále nevyřešeno?
Souhlasím, že nejpravděpodobnější příčina je správa barev (řešení: vypnout - viz výše).

Kromě toho, když dáváte obsah schránky "na čisté plátno", zkontrolujte, když to plátno vytváříte, jestli je tam skutečně vypnutá správa barev (Ctrl-N vytvoří nové plátno, obveví se okno s vlastnostmi a je tam taky "Color Management")

Kromě toho mne napadlo vyzkoušet více prohlížečů, jestli tam není nějaká zrada - i když to bych moc neočekával.
weroro
Profil
swisst:
Kromě toho mne napadlo vyzkoušet více prohlížečů, jestli tam není nějaká zrada - i když to bych moc neočekával.
Vrámci skúseností hlavne na MAC OS, by som to skúsil. Mám (a nie len ja) skúsenosť, že Safari v MAC OS vykresľuje farby tmavšie ako ostatné prehliadače (Chrome, Firefox, Opera), rovnako ako aj screenshot v MAC OS sa chová po farebnej stránke vždy inak, najčastejšie zas farby po vložení na plátno zosvetľuje.
anonymníí
Profil *
weroro:
Hm, máš pravdu. To mě fakt nenapadlo, ale Safari ukazuje barvy o kousek jiné než Chrome. Screenshoty z Chromu vracejí správné odstíny, o Safari to je pro mě novinka. Ale asi to budu muset přijmout jako fakt, že když budu chtít zjistit ve Photoshopu barvu z webu, musím screenovat z Chromu...
swisst
Profil
anonymníí, weroro:
Já jsem kdysi testoval některé prohlížeče a ke svému překvapení jsem zjistil, že proklínaný Explorer jako jediný (Safari jsem netestoval) dělá správu barev. Chrome i Firefox barevné profily obrázku ignorovaly (je tam tvrdé y na konci????). To bude asi ta příčina.

Takže zkus ještě Explorer, ten by se podle mne měl chovat taky "špatně" (on se ve skutečnosti chová správně protože zohledňuje barevný profil).
anonymníí
Profil *
swisst:
Explorer na Macu bohužel nevyzkouším.

Ono nejde o obrázky, ale i o pouhé barvy deklarované přímo na text či pozadí, které Safari vskutku vykresluje trochu jinak, než třeba zmíněný Chrome. Firefox jsem nezkoušel, ale zkusím někdy nainstalovat a zkusit :-)

Myslím, že to můžeme asi uzavřít s tím, že lionelova odpověď možná pomůže někomu více tápajícímu než jsem byl já (s jiným problémem) a že Safari (minimálně) na Macu vykresluje barvy o kousek jinak, než jiné prohlížeče a Photoshop.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0