Autor Zpráva
Leo
Nezdalo se mi nasledujici tvrzeni na strankach o Fireworks (Graficke formaty):

"Pro nás je důležité, že monitor zobrazuje grafiku v rozlišení 72dpi - bez ohledu na to, jaké DPI má obrázek definován. Rozdíl pak bude znát až při tisku, kde zvětšování DPI u obrázku se stejným počtem pixelů povede ke zmenšení celkových rozměrů a naopak.

Webovou grafiku je tedy vhodné ukládat v rozlišení 72dpi abychom zamezili změnám rozměrů při tisku stránky."

(http://fireworks.jakpsatweb.cz/index.php?page=formaty)

Protoze ale nemam doma tiskarnu a v nahledu tisku v prohlizecich muzou byt mouchy, nechal jsem si testovaci stranky vytisknout kamaradem, takze mam potvrzene co jsem si vzdycky myslel:

U rastrove grafiky pro web VUBEC NEZALEZI na rozliseni, to je deformace z DTP praxe. Jedine, co rozhoduje, je pocet pixelu. Pokud si nechate vytisknout stranku s danym obrazkem, pak jeho velikost v cm bude stejna bez ohledu na nastavene rozliseni, pokud bude mit porad stejny pocet px. Takze tech 72dpi je dalsi webovy mytus. Leos Ondra
Victorius
a no si prisel kde? myslim ze macromeeia predpokladali ze si lide s dtp hraji, jasne ze kdyz dtp nezmenis bude obrazek porad stejne veliky, ale jakoukoliv zmenou dtp dojde k zmene velikosti a kvality!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.