Autor Zpráva
muhehe
Profil *
Ahoj, můžete mi říct jestli je něco z toho aspoň trochu použitelné. Trpím totiž designerskou slepotou a co se mi zdá dobré lidi odsuzují a naopak. :D

www.div.cz/img/loga.png

Jako nebyl bych ani proti zaplacení designerovi, jenže oni mi pošlou vyloženě odfláknutou práci, když to chci předělat je to ještě horší, protože to chtějí mít rychle z krku a nějaký opravdu "kvalitní" zase chce přemrštěné částky a ani tam není záruka, že já budu spokojený...

A druhý obrázek je od "designera".

www.div.cz/img/site/Header.jpg

Děkuji za jakékoliv reakce k tématu.
pcmanik
Profil
muhehe:
Na prvom obrázku je č. 6 celkom fajn len tie bodky by som dal preč.
Keeehi
Profil
Mně se nelíbí ani jedna.
Chamurappi
Profil
Reaguji na muhehe:
Chybí tomu nápad. Co třeba vyjít z něčeho takového?
muhehe
Profil *
pcmanik:
Díky, zatím jsem použil tvoji radu. Pořád to upravuju, možná začátkem příštího roku to bude celé vypadat nějak k světu. :D

Keeehi:
Tak dík, jsem zjistil takovou věc, někdy je úplně jedno jak ošklivé je nějaké logo, když si na něj lidé zvyknou, už nad tím nepřemýšlejí a berou to jako fakt. :D Historie se mnou tiše souhlasí.

Chamurappi:
Jsi kreativní. Zkusím na tom logu ještě zapracovat. Zkusím vyjít z tvého nápadu, D jako obrazovka je perfektní.
muhehe
Profil *
Tak další várka, je z toho něco aspoň trochu zajímavého? Co dokáže aspoň na chvíli zachytit oko, upoutat trochu pozornosti?

www.div.cz/img/loga2.png
pcmanik
Profil
muhehe:
Z tejto várky ani jedno. A prečo máš niektoré logá "pixelové"? Hodilo by sa ich vyhladiť, lebo to vyzerá strašne.
Sitole
Profil
muhehe:
Z téhle druhé várky bych si vybral nejspíše 2, nebo 5, ale doporučil bych tomu dát nějakou barvu. :-)
tpmar
Profil
muhehe:
Z druhé várky nejspíš první.

Ale chtěl bych ti doporučit jeden skvělý portál na tyto věci - TopDesigner.cz. Stránky, kde zadáš k vypracování design loga, stránek,... několika grafikům. Pak si už jen vybíráš, který se ti líbí nejvíc a ten odměníš :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na muhehe:
Zkusím vyjít z tvého nápadu, D jako obrazovka je perfektní.
Jak tak koukám na loga2.png, tak jsi z něj nevyšel. Můj nápad nevidím ani v jednom z tvých pokusů…
Inspiroval ses pouze tím, že jsem to neudělal nijak barevné ani vystínované – protože to byl jen náčrt nápadu. Čekal jsem, že si k němu něco přidáš, ne že budeš ještě dál odebírat.

Také by šlo mít ten symbol obrazovky na výšku, íčko by byla spodní hrana televize (mezera mezi čárou a tečkou by vypadala jako její vypínač) a véčko by byl nějaký… třeba stoleček (po doplnění pár méně výrazných čar). Ale to už se mi kódovat nechce, stejně by sis to zase zkazil podle svého :-)

jsem zjistil takovou věc, někdy je úplně jedno jak ošklivé je nějaké logo, když si na něj lidé zvyknou, už nad tím nepřemýšlejí
Pokud máš silnou pozici na trhu, tak to platí. Ale ty máš zvláštní název a tuctový obsah, takže by ti unikátní logo mohlo pomoct k alespoň nějaké zapamatovatelnosti.
Taurus
Profil
Těžko asi radit. Ptáš se víceméně programátorů na logo design, přitom k těm, co by ti fakt dobře poradili jsi silně... skeptický. Ti, co ti posílají odfláklou práci nejsou designeři, ale patlalové. A odborník je schopný ti poslat dobrou práci tehdy, když se hodně ptá a ty dodáváš dobré zadání. Takže k oboustranné spokojenosti dojít lze.

Ty jsi tady pořádně nepopsal, co bys chtěl. Jde ti jen o líbí/nelíbí, ale důležitý je přece i smysl, co to má vyjádřit, tvé klíčové myšlenky/slova celého projektu, hlubší kontext... A právě díky shluku těchto informací pak může vzejít jedinečný piktogram nebo nápad. Pokud teda nechceš abstraktní/obecný obrázek s tím, že bys spíš spoléhal na jedinečný název projektu. A taky je otázkou, jak důležité je pro tebe logo, co ti má dát a co s ním máš v plánu.

Jestli to nechceš tak hluboce probírat, tak se aspoň mrkni na dobrá loga na netu. Když už bez myšlenky, tak aspoň ať je to hezký. :-) V září 2015 jsem dělal výcuc, tak případně na www.facebook.com/Odemne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0