Autor Zpráva
Robbie
Profil *
Zdravím, chtěl bych poprosit, jak uložit TEXT, na text jsem aplikoval vnější stín a ted bych potřeboval vedět , jak rychle uložit tento text se stínem. Zkoušel
jsem to pomocí ctrl+alt+E tzv. merge, ale nejde mi uložit ten stín a písmo je jakoby vybledlé. Abych pak dal z nabídly Soubor -Nový a Photoshop automaticky rozpoznal velikost textu i se stínem. Děkuji
Robbie
Profil *
Nebo jinak, rozepíše mi zde prosim nekdo, co se děje ve videu v 12:42. Děkuji moc

www.youtube.com/watch?v=CUoTqF_duxI
lionel messi
Profil
Robbie:
Nebo jinak, rozepíše mi zde prosim nekdo, co se děje ve videu v 12:42.

Ak som to pochopil správne, chlapík mal vytvorenú textovú vrstvu s tieňom a ďalšími efektmi a nad ňou mal pripravenú jednu prázdnu vrstvu a postupoval takto:

1. Klikol na vrstvu s textom, stlačil CTRL a klikol na prázdnu vrstvu nad textom, čím obidve vrstvy súčasne označil.

2. Zlúčil obe vrstvy pomocou CTRL+Alt+E (tzv. merge, ktorý spomínaš).

3. Klikol na zlúčenú vrstvu, pomocou CTRL+A vybral celý jej obsah a následne ho vystrihol do schránky (CTRL+X).

4. Vytvoril nový dokument (Photoshop mu automaticky nastavil vhodný rozmer) a pomocou CTRL+C do neho vložil skopírovaný obsah.

5. Následne zneviditeľnil pozadie, aby ho mal priehľadné.

6. Pomocou príkazu Exportovať pre web (klávesová skratka Pravý Alt+Shift+S) exportoval dokument. Použil pritom preset PNG-24 (v čase 13:44 je zrejmé, kde sa nachádza).

Uvedený postup potom ešte niekoľkokrát opakuje na iných prvkoch webu.
Robbie
Profil *
Super, diky moc, ze sis dal praci. Ja tam nejak preslechl to ctrl+A a pak uz mi to nedavalo smysl a musel sem to resit pres marguee tool, coz je vlastne ta zkratka ctrl+A. Tak sem zase chytrejsi o jednu klaves zkratku. Diky jeste jednou

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0