Autor Zpráva
janavk
Profil
Můžete mě někdo uklidnit, že fotky, které použiju z Shutterstock.cz jsou free?
Keeehi
Profil
janavk:
Nemůžeme.
mckay
Profil
janavk:
Můžete mě někdo uklidnit, že fotky, které použiju z Shutterstock.cz jsou free?
Ne. Odstavec 2. DUŠEVNÍ VLASTNICTVÍ, OMEZENÁ LICENCE PRO UŽIVATELE:

2.2 Veškerý obsah na této stránce, včetně, ne však výhradně, snímků, záznamů, hudby a souvisejících metadat (souhrnně „Obsah Shutterstocku“), stejně jako výběr a uspořádání Obsahu Shutterstocku, jsou chráněny autorskými právy, ochrannými známkami, patenty, obchodními tajemstvími a dalšími zákony o duševním vlastnictví a smlouvami. Jakékoli neoprávněné použití jakéhokoli obsahu Shutterstocku takové zákony a Podmínky použití porušuje. S výjimkou zde výslovně uvedeného nebo uvedeného ve zvláštní licenční smlouvě mezi vámi a Shutterstockem, Shutterstock neschvaluje žádné výslovné nebo domnělé povolení k použití stránky nebo jakéhokoli obsahu Shutterstocku. Souhlasíte, že nebudete kopírovat, znovu uveřejňovat, sestavovat, odkazovat na, stahovat, přesouvat, modifikovat, přizpůsobovat, vytvářet odvozená díla založená na, pronajímat, půjčovat, prodávat, převádět, rozesílat, zobrazovat, uvádět, opravňovat nebo konstruovat proti stránce nebo jakémukoli obsahu Shutterstocku. Kromě toho souhlasíte s nepoužíváním vytěžování dat, robotů nebo podobných způsobů shromažďování dat a/nebo snímků a vytěžovacích metod ve spojení se stránkou nebo obsahem Shutterstocku.

2.3 Jestliže licenční smlouvu se společností Shutterstock neuzavřete, nesmíte obsah Shutterstocku stahovat, distribuovat, zobrazovat a/nebo kopírovat.
Taurus
Profil
Free jsou www.pexels.com, publicdomainpictures.net, www.pixabay.com. Např.
janavk
Profil
Díky, díky, i za to světlo na konci tunelu Taurusovi
worktogether
Profil *
Keď stiahnem fotku z pexels.com alebo pixabay.com, akú mám záruku, že sa neobjaví niekto, kto bude tvrdiť, že je to nelicencovaná fotografia?
Ako dokázať, že to bolo stiahnuté ako free zo spomínaných stránok?
Taurus
Profil
Nesetkal jsem se s takovou situací. Nejprv bych dotyčnému poslal odkaz na zdrojovou fotku v pexels databázi a přidal www.pexels.com/photo-license. Tím by se spor přesunul na server a pokud by měl autor pravdu, že ji mají v databázi neoprávněně, tak bych ji vyměnil. Asi nějak tak bych to řešil.
janavk
Profil
Prošla jsem ty tři uvedené weby a žádné foto mi tam nevyhovuje, nemá někdo ještě nějaký tip?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0