Autor Zpráva
Milan1236000
Profil
Zdravím,

je lepší mít každou staženou ikonu z netu zvlášť a zvlášť je pak na svém webu používat, nebo je lepší všechny ikony seskupit do jednoho obrázku a ten pak používat na ikony tak, že vždycky určím jen oblast, která se má na určitém místě zobrazit?
Dlouho jsem používal jen první způsob, ale ten druhý se mi taky nezdá špatný.

Co si o tom myslíte? Případně se podělte o zkušenosti, co je lepší a proč.

Díky .
Keeehi
Profil
U prvního způsobu přenášíš jen to co je nezbytné. Také pokud by jsi změnil jednu ikonu, přenášíš jen tu, nemusíš rušit zakešování všech.
Druhý šetří počet dotazů na server (což ale v některých případech tak zásadní nebude). Dělá ti i vlastně takový preloading - když je někde použita jedna, stáhnou se s ní i ostatní, takže jsou pak připravené na použití.
M02
Profil *
Ten test je trochu zkreslující — HTTPS varianta v něm demonstruje použití HTTP/2, který podstatně zmírňuje režii hypertextového přenosu malých souborů.

U webů s menší návštěvností bych se na slučování grafiky vykašlal, spíš se soustřeď na nastavení správných hlaviček pro kešování.
Taurus
Profil
Možná je dobré zmínit, že první způsob se líp animuje a je možná vhodnější pro místa, kde plocha je násobně větší než ikona samotná. I když, řešit se dá všecko, kolikrát může být zajímavá animace i s menším spritem.
Milan1236000
Profil
Ano, máte pravdu všichni, zůstanu u těch jednotlivých. Díky. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0