Autor Zpráva
JardaB
Profil
Zdravím,

řešil tu někdo licenci na fonty Google? Samozřejmě vím, že u každého fontu mají licenční podmínky. Nicméně nejsem právník a není tam uveden můj případ. Jednak potřebuji fonty zobrazovat na webu, což myslím není problém. Dále mám na webu jednoduchý grafický konfigurátor, který chci rozšířit o možnosti písma. Takto vytvořené grafické projekty slouží k následné realizaci potisku textilu za účelem výdělku.
Pokud někdo ví, které druhy licencí to umožňují, tak uvítám info. Případně, pokud víte o českých fontech (nějaký balíček), kde mohu zakoupit licenci, tak sem s tím....

Díky...
Keeehi
Profil
Můžeš použít třeba tldrlegal.com které za tebe licenci přechroupá.
JardaB
Profil
Díky.. Dle toho bych tedy mohl využít písmo k tisku na trika. To se mi moc nezdá, že by to bylo tak snadné :D
Google fonts má dvě základní licence Apache License 2.0 a Open Font License. Jiné jsem tedy nenašel. Pokud jsem dobře pochopil tak u Open Font License nemusím uvádět vůbec nic a lze požít...
Keeehi
Profil
JardaB:
Tuším že bude velmi málo licencí které budou dělat rozdíly mezi online a offline. Většinou jde o to zda to můžeš použít či ne ke komerčním účelům. Pokud by se google fonty nedaly použít ke komerčním účelům, pak by ta služba ztratila hodně ze svého významu.
Takže ano, myslím si že v tomto případě je to dost jednoduché.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0