Autor Zpráva
jnowak.jane
Profil
Ahoj!
Mám dotaz: co si myslíte o důležitosti loga na webu? Mluvím spíš o webových magazínech atd., kteří logo v podstatě nepotřebují na nic jiného, než na svůj web (tj. nebudou tisknout vizitky, ani logo vkládat na vlastní produkty...). Je podle vás lepší zaplatit si designéra, nebo spíš stáhnout nějaké logo z fotobanky, nebo si ho třeba jen vytvořit v nástroji jako canva, atd.?

Já jsem na to našla pár článků, ale pořád si nejsem jistá:
logotvurce.cz/loga-fotobank-podobnych-sluzeb
artster.cz/tvorba-loga
malbardesign.com/chci-si-vytvorit-logo-sam-a-zdarma-jak-na-to

Díky za odpovědi :-)
N71
Profil *
Na to ti nikdo nedá relevantní odpověď. Jestli chceš budovat jasně rozeznatelnou značku, logo je dobrý způsob jak toho dosáhnout. Logo z fotobanky má stejný nedostatek jako fotka z fotobanky – je to ekvivalent plakátu z Ikea, stejný bude mít doma kdekdo.

Pokud potřebuješ logo jenom proto, že ti to někdo řekl, tak se na to klidně vykašli.
lionel messi
Profil
jnowak.jane:

Spoiler: Nie som grafik.

Logo považujem viac-menej za kognitívnu skratku slúžiacu k rýchlejšej identifikácii firmy či produktu.

Rôzne kurzy online marketingu vravia, že najprv by mala prebehnúť stanovenie cieľovej skupiny návštevníkov, budovania kvalitného obsahu pre návštevníkov, základy SEO, možno SEM a až potom by mali nasledovať väčšie investície do loga či inej grafiky.

Osobne mám u nás vo firme skúsenosť s produktmi, ktoré by sa zrejme dali označiť sa webové magazíny (špecializujú sa na úzku odbornú oblasť), a tam platí, že obsah jednoznačne stojí nad formou, na grafike sa až tak nebazíruje. Či možno z niečoho tak špecifického ako sú odborné magazíny zovšeobecňovať, prenechám väčším odborníkom.

Je podle vás lepší zaplatit si designéra, nebo spíš stáhnout nějaké logo z fotobanky, nebo si ho třeba jen vytvořit v nástroji jako canva, atd.?

Rozhodujúci je účel, ktorý ma logo plniť. Napríklad ja pre malé súkromné projekty napriek svojmu mizernému grafickému cíteniu obvykle niečo spichnem v Illustratore.

Ešte by prichádzalo do úvahy skúsiť sa dohodnúť so šikovným grafikom, ktorý nemá veľké skúsenosti a hľadá referencie. Bol by zrejme lacnejší než profík (možno by bol ochotný niečo vytvoriť aj bez nároku na odmenu alebo len za symbolickú odmenu) a výsledok by mohol príjemne prekvapiť.
Taurus
Profil
blog.jirichlebus.cz/2016/04/26/potrebuje-freelancer-logo

A pokud je logo potřeba, tak dopručuju logo designera. Nic jiného nedává smysl. Logo má být profesionální a jedinečné, což fotobanka ani laik nesplňuje (čest výjimkám).

N71:
je to ekvivalent plakátu z Ikea, stejný bude mít doma kdekdo

Asi's myslel nábytek, vizuál Ikey je docela povedený, co si vybavuju.
Trejpa
Profil
Taurus:
Asi's myslel nábytek
Asi ne. Před pár roky se nějaký odborník, asi malíř nebo fotograf, v on-line rozhovoru podivoval, proč si lidé kupují obrazy z IKEA, když mohou mít nějaký originál od umělce i za podobnou cenu. Někdo prostě originalitu neocení a prodávané plakáty či obrazy se mu líbí.
Taurus
Profil
Trejpa:
Aha, dík, to jsem nevěděl. :-)) Uf.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0