Autor Zpráva
JK
Profil *
Nedávno som zistil že ked nejaký JPG obrázok uložím do PNG je velkosť súboru stále rovnaká.
Nepoznáte nejaký program ktorý by umoznoval znizenie kvality PNG podobnou cestou ako JPG ?

Skrátka niečo čo by mohlo zachovať ostré hrany napr textu (jpg to rozmaže čo my nesedí) a jemne veci ako napr oblak tráva a iné jemné prechody upravi podobne ako jpg.

Neviem či take niečo existuje len sa pítam :-)
flz
Profil
pokial viem, tak PNG je lossless (take nastavenie ako je Quality u JPG tam nieje), jedine co sa da u PNG nastavit je farebna hlbka a priehladnost.
ale mozem sa mylit
Wan-To
Profil *
Myslím, že v paint shop pro jsou na tohle nějaké funkce...
Radek Hrabůvka
Profil
PNG je lossles Tedy "bezeztrátová komprese" (LZ77, protože LZW komprese kterou používá např. GIF byla v době vzniku formátu PNG patentově chráněna, později platnost patentu vypršela, nevím kdy).
U PNG jde nastavit barevnou hloubku, průhlednost, průsvitnost, prokládání, síla komprese, filtrování (tahle volba je např. v pluginu PNG Optimizer programu IrfanView a v programu PfotoFiltre, zatím jsem nezkoumal, co to dělá).
Z programů, které jsem zkoušel, nejvíce PNG stlačí IrfanView (od neztrátové komprese nečekej zázraky), ale existují na tohle i specializované programy.
Průvodci v programech, jako PSPro ..., slouží hlavně k rychlému vizuálně přijatelnému snížení barevné hloubky (palety, dithering).
Fred
Profil
Nejlepších výsledků jsem dosáhl pomocí http://entropymine.com/jason/tweakpng/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0