Autor Zpráva
BLASTER22
Profil
Prosím o radu, jak mám pracovat místo bitmapové s vektrovou grafikou ve Photoshopu. Jak nastavit místo bitm. vektrovou?

A ještě jeden dotaz, pořídil jsem si Adobe Illustrator 10, neznáte nějaký manuál, spíš tutoriál, jak v něm pracovat?

Děkuji.
PerToon
Profil
Photoshop sám o sobě pokud vím vektory nepodporuje, kromě nástroje pero, ale výsledek je zase bitmapa... myslím... ale nějaký jiný Adobe to rozhodně umí...
BLASTER22
Profil
PerToon
Někde jsem četl, myslím že přímo tady na diskuzi, že Photoshop mírně vektry podporuje...
bojars
Profil
BLASTER22 však to aj PerToon píše, že pomocou nástroja pero. Vektorové môžu byť preddefinované tvary, teda je to voliteľné a dá sa s nimi pracovať (dajú sa tvarovať) pomocou pera.
BLASTER22
Profil
Dobre, děkuji.

A nevíte něco o tom Adobe Illustratoru? Nějaký web o něm, manuál či tutoriál?
jozob
Profil
BLASTER22
Konkrétný odkaz nemám, snáď niečo na http://www.adobe.com. Ale myslím, že cena Ťa presvedčí - takmer 30 000 Sk.
BLASTER22
Profil
No, a můžete mi doporučit třeba nějaký jiný program, který se hodí pro tvorbu webové grafiky?
jozob
Profil
BLASTER22
Adobe Fireworks, Adobe ImageReady, Adobe Flash, Paint Shop Pro, GIMP a mnoho ďaľších...
flz
Profil
InkScape je free varianta illustratora...
halogan
Profil
Jeste bezva soft je Pixel.

Jinak k Illustratoru - preci v krabicove verzi by mel byt i manual.
jozob
Profil
halogan
"Jinak k Illustratoru - preci v krabicove verzi by mel byt i manual."
Keď kupuješ krabicovú verziu, máš tam manuál za 30 000, a inštalačku dostaneš zadarmo :-D
halogan
Profil
jozob:
Vychazim z tohoto:
"pořídil jsem si Adobe Illustrator 10,", tak cekam, ze si ho koupil a tam jej opravdu najde.
jozob
Profil
halogan
:-) *nastalo ticho*
bojars
Profil
jozob: možno práve márne hľadá InkSpace na NET-e...

Nemohlo by to byť náhodou Inkscape?

:-)
jozob
Profil
bojars
To *nastalo ticho* patrilo haloganovi, on vie :-)
bojars
Profil
jozob aj ja viem... trochu som to zahovoril.
A čo Vy viete, možno ho práve vybalil a teraz ho študuje...

:-)
BLASTER22
Profil
A co takhle varianta, že jsem nebyl chvíli u PC? :-)
Tower
Profil
ad BLASTER22

Nevím, jak dalece rozumíš anglicky, ale nějaké tutoriály poskytuje i sám Adobe. Názorného průvodce má v nabídce i CPbooks.

Jsou i daleko levnější varianty, tady však zůstává otázkou, na co bys to chtěl využívat? Myslím, že slušná volba je CorelDRAW Graphics Suite X3.
BLASTER22
Profil
na co bys to chtěl využívat?
Jak jsem již říkal, na tvorbu webové grafiky.
Tower
Profil
Vím, jedná se mi o to, zdali máš v úmyslu si tím přivydělávat, či nikoli. V případě, že máš doma studenta (nebo jsi jím sám)a práce s programem nebude komerčně založena, je například zmíněný corelDRAW poskytován s celkem slušnou slevou.
flz
Profil
bojars
:D preklep
elisinka
Profil *
Dobrý den.Mám takový dotaz.Na grafiku poslední dobou používám Inkscape a jsem s ním docela spokojená.nevím ale jak obrázek uložit do formátu bmp,gif,jpeg atd.Mohl by mi prosím někdo poradit?
Předem díky za odpověd
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0