Autor Zpráva
xxxx125
Profil *
Ahojte, chcem sa vás spýtať na váš názor na program GIMP, ďakujem :)
*Čvachta*
Profil *
Gimp je dobrý editor ale Photoshopu se nevyrovná.

Ale kvalita/cena je výborná, jelikož je zadarmo.
bojars
Profil
Je to vcelku dobrý program. Všade sa o ňom píše v superlatívoch. Zaslúži si to aj vďaka jeho cene a množstve funkcií, ktoré má. Zaujímavé sú tie tzv. "script fu", množstvo filtrov atď... aby tu neboli len tie superlatívy, tak pripojím niekoľko mojich spomienok (rád?) na tento program (prvý raz som ho inštaloval niekedy n začiatku r. 2001):

-> neštandarné ovládanie- treba si zvyknúť a skúšať pravé tlačidlo myši nad všetkými pracovnými plochami, ktoré vytvorí,
-> vysoký nárok na systémové prostriedky- slabšie stroje pri ňom veľmi stíhajú veľmi ťažko,
-> dosť som sa na začiatku po inštalácii potrápil s jeho nastavením- mal som pocit, že zníženie krokov "undo" a iných "maličkostí" trochu prispelo k jeho stabilite,
-> veľký nárok na pracovnú plochu- nástroje sú rozhádzané po ploche, niekedy je v nich chaos
-> často sa stáva, že padne v najnevhodnejšej chvíli- treba si to stále uvedomovať a prácu priebežne ukladať, hlavne vtedy, keď sa rozhodneš spustiť nejaký skript, alebo filter,
-> neviem, či ešte stále vyrába nejaké divné adresáre tam, kde si niečo uložíš- tuším to boli nejaké zálohy

Napriek všetkému si naozaj myslím, že tento program je dobrý.
xxxx125
Profil *
teraz som si ho totiž inštaloval a mám v ňom zatiaľ poriadny chaos :)
WanTo
Profil
xxxx125
Přečti si tutoriál na gimp.org, mě osobně to hodně pomohlo.
xxxx125
Profil *
...inštaloval som si ho najmä preto, aby som v ňom robil logá pre web a pod. Neviete kde sa dajú pozrieť nejaké logá, ktoré sú v ňom vytvorené, díky
thingwath
Profil
GIMP mi nepadá a to v něm dělám věci... i když jestli to bylo na windows, tak tam to mohlo být dříve všelijaké, i když myslím, že stabilita se tam určitě výrazně zlepšila (nevím).
thingwath
Profil
Jinak, ke script-fu je nyní i python-fu který umožňuje skriptovat v Pythonu, což může být leckdy schůdnější varianta než Scheme :-)
WanTo
Profil
xxxx125
Podívej se třeba na návrh mého weblogu - http://wanto.czweb.org/new - celé je to udělané v Gimpu.
thingwath
Profil
Jinak, co se týče GIMPu ještě nelze nedoporučit ke shlédnutí práci Jakuba Steinera: http://jimmac.musichall.cz/gimp2demos.php
halogan
Profil
Pokud chces, muzes si priplatit asi 40 dolaru a mas temer obdobu Photoshopu pro spoustu platform. Program se menuje Pixel (http://www.kanzelsberger.com/pixel/)
Anonymní
Profil *
Není ten pixel až moc podobný photoshopu?
xxxx125
Profil *
Zatial mi gimp stačí... Našťastie sa už v ňom viem orientovať a spravil som si aj prvé logá :) Sú tu: 1. logo
2. logo
3. logo
...Zatial asi nič moc, ale som spokojný :) Čo na ne hovoríte ? Ďakujem
WanTo
Profil
[b]xxxx125[/b]
Je to sice jednoduché, ale pěkné. Akorát to třetí se mi moc nelíbí.
japlavaren
Profil
no, gimp je ok. mimochodom linuxový tučňák bol tiež vytvorený v gimpe.
Fabozi
Profil *
gimp je v pohode programek vrelo odporucam s photoshopm neviem ani zatat :) a Gimp je free
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0