Autor Zpráva
FantomX1
Profil
Prosim vas, poradte ako mozem dosiahnut nasledujuci efekt. Najlepsie v Adobe Photoshop.



Ide mi o to, aby obrazok nebol taky osekany, a aby teda plynule prechadzal do farby pozadia, ako je to na lavom okraji tohoto obrazka.

Dakujem za vsetky namety.
INSiGHT
Profil
vrstva > přidat masku vrstvy > odkrýt vše - potom vezmeš lineární přechod z černé do bílé a jak (taky odkud kam) ho natáhneš, tam se udělá takováhle průhlednost.
FantomX1
Profil
OKi, dakujem za radu, len poznamenam, ze spodny background layer treba asi najskor odomknut. Nema to zatial este ten pozadovany efekt, ale mozno ked sa s tym viac pohram tak to dosiahnem, a este nieco. Ako spravit takyto gradient pre kazdu stranu? To pre kazdu stranu budem musiet spravit asi osobitny layer vsak? lebo inac ked pridam gradient z inej strany na rovnakom layeri. Ovplyvni to aj ten predchadzajuci gradient.

Dakujem.
INSiGHT
Profil
Buď dvě vrstvy, nebo prostě aplikovat jeden přechod/průhlednost (pravým tlačítkem na masku vrstvy) a pak dát druhý přechod na jinou část obrázku.
FantomX1
Profil
A co je to ta maska vrstvy vlastne? Lebo viem co je to maska, je to akysi vyber-selection, tym urcim ze sa ovplyvni len dana cast.

Ale nechapal som jedno, ked som pridal masku vrstvy a dal odkryt vse, ze preco mi to tam neurobilo normalny gradient, ale gradient priehladny. To to odkryt vse znamena ze sa nebude ovplyvnovat obrazok? ale preco potom to tam bielu farbu z istej casti dalo a preco to tam nedalo ciernu, respektivne dalo by sa to spravit aj s tou ciernou farbou?

Nejde mi do hlavy to, ze ako vie aku farbu ma na tej odkrytej maske nechat a aku nie.

Dik.
INSiGHT
Profil
FantomX1: Mno, moc dobře to asi nevysvětlím, takže by bylo lepší kouknout do manuálu, nebo helpu PS.
Aplikace přechodu na masku vrstvy způsobí její zprůhlednění (čím tmavší barva, tím více průhlednosti).
Tzn. že ti ve zprůhledněném místě vyleze barva podkladová, nikoliv ta přechodová.
Přechod na masce působí jen na směr (tvar) a intenzitu zprůhlednění.
Jinak odkrýt vše = zmizí pouze zprůhledněné
skrýt vše = zůstane pouze zprůhledněmé
Pak je tu ještě možnost přechodové výplně z barvy do průhlednosti.
mgiel
Profil
myslim ze nejjednodušší je si to vzít jako druhou vrchní vrstvu , vzít gumu s rozptýlením , no a umáznout to .... vysledek je stejny
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0