Autor Zpráva
Wan-To
Profil *
Je nějaká možnost, jak zobrazit na webových stránkách průsvitné PNG obrázky? Vždy, když se o něco takového pokusím, tak IE nastaví u všech pixelů alpha složku na 100%, takže barva už průsvitná není...

Nevysvětlujte mi prosím, jak nastavit u PNG paletu a indexovanou průhlednost - to umím a funguje to naprosto bezproblémově (pak je to v podstatě GIF).
Leo
Profil
IE to umi jedine pres jakysi nestandardni CSS filter, Leo
Honza Hučín
Profil
Zkus http://www.mongus.net/pngInfo/ , kdysi jsem to našel, ale nikdy nepoužil.
Wan-To
Profil *
Jóó, fakt díky! Jestli jsem to dobře pochopil, tak to v IE nějak jinak nahrává PNG obrázky a nastavuje jim to nějaké filtry. A v Mozille fungují PNG a aplhou tak, jak mají?
Pachollini
Profil
Jo, ve všech ostatních nových prohlížečích fungují, jak mají.
Yuhů
Profil
www.jakpsatweb.cz/css/filter.html
úplně dole mám příklad. Ladil jsem to onehdá celý večer, chová se to fakt microsoftně (čti: debi|ně)
Wan-To
Profil *
Hmm, když si tak čtu ten tvůj článek o PNG filtru, tak asi zůstanu u neprůhledných obrázků...
mgiel
Profil
a co pan GIF ? ten už je zatracen ?
Fred
Profil
mgiel Gif umí jen úplnou průhlednost, neumí alpha kanál s procentuální průsvitností. Opacita má být v css3, všude se dá nějak docílit, kromě Opery.
Zápis by měl vypadat nějak takhle

.prusvitny {
filter:alpha(opacity=50); /*MSIE*/
-moz-opacity:0.5; /*GECKO*/
-khtml-opacity: 0.5; /*Konqueror, Safari*/
opacity: 0.5; /*CSS3 vůbec nevím, jestli to něco podporuje*/
}
Wan-To
Profil *
mgiel
Pan GIF se dá nahradit panem PNG - bez problémů jde nastavit barevnou paletu a s ní i index průhledosti.
Myslím, že pan GIF by si měl začít vyrábět rakev ;-)
s-cat
Profil *
Jen pouzivejte PNG, aspon lide donuti mrkvosoft s tim IE neco delat ... nebo vsici prejdou na jinej browser ;)
DoubleThink
Profil *
nebo vsici prejdou na jinej browser

Ale nepřejdou...

Myslím, že pan GIF by si měl začít vyrábět rakev

Dokud nebude majoritní prohlížeč bezvadně podporovat PNG specifikaci tak asi sotva.
Wan-To
Profil *
Když chci vytvořit obrázek s 256 barvami a indexovanou průhledností, tak nepoužívám pana GIFa ale pana PNG. Pana PNG taky používám pro 16,7 milionů barev - to pan GIF neumí...
Zlomenina
Profil
A co takhle JPG? Požívám běžně a problémy s tím nejsou. Filtry průhlednosti jdou nastavit jak v Mozille tak v IE. V Opeře nevim, ale když člověk vidí že mu na jeho web leze 95% lidí s IE, tak stojí to za tu námahu? Mimochodem průhlednost dělám možná trochu prasácky - nastavím filtr jakej chci v IE pro daný obrázek, a pak to sejmu sreen-savem a už to cpu takhle upravené do nějakého grafického editoru, abych dostal požadovaný formát a kompresi. Námitky, že každej nemá IE jsou oprávněné, ale neopodstatněné.
habendorf
Profil
Zlomenina Námitky, že každej nemá IE jsou oprávněné, ale neopodstatněné.

LOL! Tak to je moudro pro dnešní den!
Wan-To
Profil *
Zlomenina
JPG má ztrátovou foto-kompresi.
Zlomenina
Profil
Wan-To
JPG má ztrátovou foto-kompresi.
Zajímavé. Zajímalo by mě, které jiné formáty ještě ztrátovou foto-kompresi mají(nemají).
Čemu to vadí?
Díky
Zlomenina
Profil
p.s. : ztrátová foto-komprese, to je něco jako ztráta redundandních(nadbytečných) nebo irelevantních(nepodstatných) informací v obrázku? Nevím jestli to píšu správně, někde jsem to četl.
RAY
Profil
ad png průhlednost: Před časem jsem to řešil a zjistil jsem, že Výše uvedené triky (pokud jsem se nepřehlídl) nepracují spolehlivě (respektive se zdá, že za to může hotfixový bordel u IE), na což jsem já sám přišel úplně náhodou. Sepsal jsem to tady: http://united-nuke.openland.cz/modules.php?name=News&file=article&sid= 33
pieman
Profil *
Zdarec vsichni...
PNG je super formát, nebýt nefunkční průsvitnosti v M$IE by to byla pro mnoho aplikací jasná volba.
Ale jak se tak dívám po netu, asi neexistuje žádné použitelné řešení, že? Všechny články a "vychytávky", které jsem si pročetl a vyzkoušel skončily buď nespolehlivě, nefunkčně, nepoužitelně, a vůbec ty nejlepší případy byly, že se povedlo zprůhlednit celej obrázek například na 50% nebo podobně. Což je mi naprd. Protože člověk například chce dobře zobrazit ikonu se stínem (obrázek, kterej je vlastně dekorovanej pár různě průhlednýma pixelama například vpravo a dole) nebo třeba aby se na jedné straně obrázek vytrácel do průhledna. A to se zatím snad nedá udělat jinak, než že si prostě obrázek uložím i s barvou pozadí, do které stín "vykreslím" a na veškerou průhlednost kašlu. Což je imho zlo, protože pokud člověk chce použít stejnou grafiku jinde (nebo jen na jiným pozadí), tak zase jak cvičená opička kliká v Gimpu a všechno překresluje. A to je pořád čas a čas a čas....
Kdybyste někdo náhodou věděli, jak to PNGčko rozchodit s celou škálou průhlednosti zároveň bez nějakých omezení, určitě dejte vědět, nejlíp i na mail (pieman na Seznamu).
Díky a mějte se,
pie
pieman
Profil *
Aa, už jsem se proklikal i na tu stránku s JS řešením:
http://homepage.ntlworld.com/bobosola/index.htm,
pokud bude fungovat, beru předchozí vyčerpávající zpověď zpět ;-)
pieman
Profil *
Aa, už jsem se proklikal i na tu stránku s JS řešením:
http://homepage.ntlworld.com/bobosola/index.htm,
pokud bude fungovat, beru předchozí vyčerpávající zpověď zpět ;-)
gr3g0r
Profil *
Hmm.. Tak v pripade JPG to tiez nie je take jednoduche.. Vam sa moze zdat, ze je vsetko v poriadku, ale napr uzivatelia MACu cez Safari nemusia mat z vasich stranok prijemny pocit kedze podporuje ICC profily, tym padom ak pouzivate v JPG aj farbu ktora je rovnaka s pozadim stranky, v Safari to bude vypadat uplne INAK.. a bude jasne vidiet ohranicenie obrazka (tj. ziadny plynuly prechod).. To ale neplati pre Safari Win. Alfa v pripade PNG nepodporuje IE -lt 7, ale to sa da vyriesit hackom, ktory najdete napr. na stranke http://homepage.ntlworld.com/bobosola/ ..je celkom jednoducho vysvetleny problem a moznosti jeho riesenia..
Anonymní
Profil *
http://webfx.eae.net/dhtml/pngbehavior/pngbehavior.html
Bubák
Profil
gr3g0r
Nevěřím. Máš nějaký příklad stránky a screenshot na podporu svého tvrzení.
gamma!=ICC
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0