Autor Zpráva
Adelka
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Adobe Fireworks.

Ahojte, pracujem velmi rada v programe Fireworks, ale nieco ma na nom odradza. Skor si ale myslim ze nejde o chybu programu ale o moje zle nastavenia. Preto ak mi budete vediet poradit, budem rada. Takze priamo k veci.
Problem je v jemnosti odtienov. Prakticky priklad - chcela by som aby bola farba ,,papiera" Hex={F8,F8,F8} ak vsak zadam tieto hodnoty, farba sa nezmeni. Skor by som povedala ze sa aj meni, ale na najblizsiu podobnu, a to je v tomto pripade biela.
Dufam ze rozumiete co mam na mysli - skratka nezobrazuje vsetky farby ako by som chcela... ako by ich ignorovalo. Co s tym?
Dakujem adelka.
DoubleThink
Profil *
Při převodu do GIF formátu dochází k aproximaci palety (podobné odstíny se nahradí stejnými).
Pokud je nějaká barva důležitá (například musí někde navazovat), tak je potřeba ji zamknout

Viz "Publikace"
Adelka
Profil *
Nie nie asi sme sa nepochopili. Takto pri ukladani do gifu, tak to mi jasne. Ale ja mam na mysli zobrazenie v pracovnom navrhu. Myslim tym ze mne sa nezobrazi potrebna farba uz ked pracujem. Napr. dam si print screen a potom si vlozim obrazok na plochu. Vezmem si kapatko a oznacim niektoru farbu, ktoru chcem pouzit. FireWorks si vezme sice podobny odtien farby, ale nie presne ten. Je to vidiet aj ked si potom pozriem hex. vyjadrenie. Neviem co s tym....
DoubleThink
Profil *
Tohle se mi ještě nestalo. Napadá mě jenom jedna příčina - nastavení moc nízkého barevného spektra ve Windows. Grafik by měl mít True Color (32 bit/px) - 300 bilionů barev
Adelka
Profil *
No ved to je v tom ze ani ja to nerozumiem. Aj farby mam nastavene tak ako mam mat. V inych graf. programoch (corel,adobe) takyto problem nemam. No nevadi skusim este nejak pospekulovat popr. ak bude nova verzia tak uvidim. Aj tak dakujem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.