Autor Zpráva
WanTo
Profil
Už si vážně nevím rady... Potřeboval bych pomoc někoho, kdo umí s Gimpem.

Tedy k problému: potřebuji vykreslit obdélník se zaoblenými rohy vyplněný nějakou barvou. S černým okrajem širokým 1px. Důležitý je antialiasing, aby obdélník nebyl kostrbatý. To je vše.

Mohl by mi prosím někdo napsat postup, jak na to? Věřím, že to je jednoduché, ale já už si s tím hraju asi hodinu a nemůžu na to přijít.
thingwath
Profil
Co přesně to má být?

Můžeš si udělat novou vrstvu, do ní vybrat obdélník. Pak z nabídky upravit vybereš zaoblený obdélník a podle toho si vytvoříš zaoblené rohy. Pak tam naplechovkuj barvu, v nabídce upravit si dáš zmenšení výběru o pixel, zamkneš průhlednost vrstvy a invertuješ výběr, pak si naplechovkuj okraj.

Aspoň bych to tak udělal, podle toho jak to chápu.
WanTo
Profil
Na screenshotu je vidět to, co potřebuji, akorát bez antialiasingu. S antialiasingem si mi to už nepodařilo.
thingwath
Profil
V nastavení nástroje na obdélníkový výběr by ti mohla pomoci volba prolnutí. Pro malé hodnoty by to mohlo fungovat pěkně.
WanTo
Profil
Když udělám prolnutí, tak mi to zase vytvoří výplň s nějakým podivným přechodem :-/

Už vážně nevím, jak na to. Přece není možné, aby v Gimpu něco tak jednoduchého nešlo.
thingwath
Profil
No, on ten antialiasing nijak o moc lepší nebude. Ještě můžeš zkusit dodatečně na ten obdélník přidat masku průhlednosti a udělat to tam.
WanTo
Profil
Vygooglil jsem tento obrázek: http://chovy.dyndns.org/img/corners.png

Něco takového se snažím vytvořit...
WanTo
Profil
Tak už to mám! Dalo mi to teda práci, než jsem na to přišel, ale povedlo se :-)
Amihere
Profil *
A mohl bys prosím sdělit, JAK jsi to udělal?
WanTo
Profil
Už je to asi 14 dní, co jsem to dělal, tak doufám, že si to ještě pamatuji dobře:
1) Vybrat obdélníkový výběr, někde v menu úpravy zaoblit
2) Vyplnit výběr barvou pozadí
3) Zvětšit výběr o 1px
4) Vytvořit novou vrstvu
5) Na nové vrstvě vyplnit výběr barvou okraje
6) Novou vrstvu přesunout pod tu starou.
Tutorials.cz
Profil *
doporucuji TuToRiAlS.cz
WanTo
Profil
Tutorials.cz
Že by další spam? Na tutorials.cz nevidím ani zmínku o Gimpu, jen samý fotošop.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0