Autor Zpráva
Acci
Profil
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Adobe Fireworks.

Neexistuje nějaká funkce ve Fireworksu nebo popřípadě nějaký program, který by uměl vyhladit hrany obrázků? Stáhl jsem si totiž z jedné ikobanky (http://www.foood.net/) ikonu. V souboru ico je několik velikostí obrázků (největší 128x128 px). Obrázek ale na světlém pozadí vypadá škaradě (hrany na kraji obrázku). Zkoušel jsem to romazat, zsvětlit, ztmavit a nic. Photoshop nemám a grafiku dělám jen ve Fireworksu.
Fred
Profil
No to se nejspíš jmenuje anti-aliasing v Gimpu to je, Fireworks neznám, ale tady jsem našel plugin http://www.powerretouche.com/Antialias_plugin_introduction.htm
Acci
Profil
No jo, google mě nenapadl, i když tam hledám vše. Vyzkoušíme - uvidíme
Acci
Profil
A kde přesně je ten anti-aliasing v Gimpu? Já to tam nikde nemohu najít. Mám verzi 2.
Fred
Profil
Tak to nevím, mám vykopávkovou verzi se spoustou pluginů a verzi 2.2, verzi 2 nemám. Teď se dívám, že ve verzi 2.2 není, doufám že jsem nějak nemystifikoval, je možné, že mám nějaké nadstandartní script-fu. Jestli to nenajdeš zkus Výběr dle barvy označ to černý , dej kopírovat pak vložit jako nové , na ten nový obrázek aplikuj filtr focus blur dle uvážení (eventuelně nějaké jemné rozostření) , pak dej vybrat vše a vlož to do toho původního obrázku. Že pracuješ s kopií to je určitě jasný ;-)
DoubleThink
Profil *
Není pořeba žádný plugin

1) vybrat všechnu bílou plochu okolo pomocí MagicWand
2) menu Select -> Feather -> 3px
3) párkrát zmáčknout Delete
Fred
Profil
Aha pardon, jak říkám neznám Fireworks
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0