Autor Zpráva
inocencz
Profil
Dobrý den - zajímalo by mě jak mám udělat obdélník s oblými rohy. Když dám obdélníkový výběr, nabídne mi Photoshop možnost "feather" která výběr hezky zaoblí. Jakmile ale chci vyplnit výběr barvou, rozplizne mi ji i za okraje výběru do ztracena. Já ale potřebuji ostrý okraj. Kdyby někdo věděl jak na to, byl bych mu vděčný.
MilanJ
Profil
Photoshop pracuje s bitmapou, takže pixely budou mizet do ztracena vždycky.
Jediná věc, kde se v PS používají vektory jsou CESTY (Path)
Doporučuji použít Corel nebo Adobe Illustrator a vyexportovat si PSD soubor.
b_are
Profil
shapes jsou reseni tveho problemu, česky je to tusim nastroj "tvar" nemam cesky PS
Mac
Profil
MilanJ - si to nepochopil

inocencz - nasledovne:
Vytvor si tú obdĺžnikovú selekciu a vyber Select > Modify > Smooth - a urči veľkosť zaoblenia.
Určite to funguje.[b][/b]
inocencz
Profil
Mac
Díky moc - funguje to

MilanJ
Vím co jsou to pixely, špatně jste mě pochopil. Mimochodem jaktože je ta vektorová grafika ostrá i po zvětšení? Asi proto že si přepočítá pixely, tzn. ostrý obraz tvořený pixely asi existuje (pixel = bod obrazu) - nejsem takový hnidopich aby mi vadilo že když zvětším svůj obrázek 8x tak uvidím zubaté rozplizlé pixely, ale pokud si udělám výběr cca. 4x5 cm - dam ho vyplnit a barva přesáhne kolem dokola přes okraj výběru ještě 1cm to už mi vadí :)
Mac
Profil
inocencz
Vektorova grafika pracuje úplne ináč, nepoužíva pixely. Používa geometrické utvary - úsečky, kružnice, krivky, ktoré sa nezapisujú do jednotlivých pixelov, ale sú zapísané iba matematické modely (polomer kružnice ....), preto možno rôzne zväčšovať a deformovať bez straty kvality.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0