Autor Zpráva
Casero
Profil
Dobry den,
chtělk bych se zeptta, kfdyž mám obrázek e spoustou vrstev, a do prohlížeče bych potřeboval načítat ruzný ombinace těch vrstev jako prostě jestli nejde místo 50 obrázku jen nějak vybírat ty vrstvy??..
Mac
Profil
To rozhodne nejde (si ani neveim predstaviť). A okrem toho, žiadny prehliadačmi podporovaný formát (jpg, gif, png ...) nepodporuje ukladanie vrstiev (naštastie).
Casero
Profil
Mac
no to vím, ale se myslel, nějakej zpusob, že by se převaděl z pds do jpg hotovej obrazek, ale to je jendo už sem to vyřešil, rozdělením do sposty obrázku, ale ještě bych se chtěůl zeptat, dá se udělat odkaz třeba v Adobe photoshopu jakoby je část obrázku, ale ne čtverec, obelník, třeba kolečko??
Mac
Profil
Casero
Netuším, čo myslíš, no možno je to toto http://www.jakpsatweb.cz/html/obrazky.html#map , ale ja by som to rozhodne nepoužíval, ale ak to chceš používať, spusti si Image Ready (súčasť Photoshopu) a niekde medzi nástrojmi to je (Image map tool).
WanTo
Profil
Mac
GIF vrstvy podporuje. Bohužel, prohlížeče je většinou chápou jako snímky animace.
Mac
Profil
Ono to aj sú snímky animácie, len photoshop ich chápe ako vrstvy, pretože sa s tým potom lepšie pracuje.
WanTo
Profil
Mac
Ne, to nejsou snímky animace. GIF opravdu vrstvy umí.

http://www.root.cz/clanky/pravda-a-myty-o-gifu/
Mac
Profil
No čítať sa mi to teraz nechce, ale o vrstvach tam neni ani slovo. Ako mi je známe, gif bol vymyslený ako formát s nestratovou kompresiu LZW a animáciu, v dobe keď gif vznikal o vrstvách nebolo ani chýru a slychu. Pokiaľ viem, vrstvy prinesol prvý krát Photoshop 3, takž súbory PSD mali prvé vrstvy a to bolo až v 90´s (ale niesom si istý).
WanTo
Profil
Mac
Tak si to přečti. Hádej, proč se ten článek jmenuje Pravda a mýty o GIFu. Pokud tam o vrstvách nic nevidíš, podívej se po rámcích. To jsou ty vrstvy, o kterých mluvím.

Že jsou rámce (vrstvy) nepoužitelné, je jiná věc.
Mac
Profil
Ale Rámce niesú vrstvy, to je veľký (obrovský) rozdiel.

Rámce umožňujú rozrezať jeden obrázok (obrázok = jedna vrstva) a každému kusu nastaviť inú paletu farieb.

Vrstvy sú samostatné obrazy poukladané na sebe, pričom spolu vytvárajú jeden obraz (ako keby som na preisvitné fólie kreslil rôzne haluze a potom to poukladal na seba, pričom výsledok závisí na poradí fólií).
WanTo
Profil
Mac
Až na ten detail, že se mohou rámce překrývat. Co ti brání vytvořit obrázek, který bude mít několik stejně velkých rámců?
Mac
Profil
Ak sa môžu prekrývať, stále by som to nenazýval vrstvou, nanajvýš "pseudovrstva". IMHO nema tento dialog zmysel, pretože sú rámce nepoužiteľné.
Casero
Profil
hmm..vidím, že jste se krásně pokecali...ale k mímu problému nic, :-D
WanTo
Profil
Casero
Mac ti jasně řekl, že to nepůjde. V tom s ním zase souhlasím :-)
Casero
Profil
WanTo
ale na ten druhej dotaz...ten první chápu, jen sem se zkusil zeptat, jestliu na to není nějaká vychytávka...a ten 2. dotaz, jetli jde udělat odkaz nějakého třeba kulatého tvaru, prostě nesymetrického, ..
WanTo
Profil
Casero
To se dělá tuším obrázkovými mapami. Na JPW o tom určitě něco bude.
Casero
Profil
WanTo
OK dík..pohledám,
WanTo
Profil
Casero
Trochu ti zjednoduším hledání :-)

http://www.jakpsatweb.cz/html/obrazky.html#map
Casero
Profil
WanTo
dik
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0