Autor Zpráva
Roman[ticka]
Profil *
Mam obrazky a potreboval bych je optimalizovat na web. Delam je v photoshopu a maji neco kolem 11sekund a potrebuju je trochu scucnout, ale aby kvalita zustala nejlepsi. Vim ze je to tezky.
Diky
Glacier
Profil
ulož to jako .gif to photoshop umí
Roman[ticka]
Profil *
jo jenze je pak se nacita pri 56kb/s 11sekund a to je moc!
Jake by aspon mel obrazek mit parametry
Marty
Profil
Vím že to je asi nevhodná rada, ale co zkusit udělat obrázek v photoshopu uložit jej a pak otevřít v malování a znovu v něm uložit?
bojars
Profil
Roman[ticka]:
ulož to jako .gif to photoshop umí, ale nie "Save As", ale "Save For Web" a uberaj obrázku počet farieb, až kým to nebude viditeľné na kvalite... potom sa o krok vráť späť a potvrď uloženie. Dole Ti to vypisuje akú veľkosť a odhadovanú rýchlosť sťahovania má obrázok.
Leo
Profil
Zalezi co je to za obrazek (fotka, logo, atd.), kolik ma barev, jak je nachystany (cisty, zasumeny), naslepo se kolem grafiky tezko radi :-) Leo
Roman[ticka]
Profil *
Jak má aspon byt maximalni velikost obrázku v hlavicce?
meca
Profil
Roman[ticka] > řek bych, že co v největší kvalitě a nejmneší velikosti ;)
Roman[ticka]
Profil *
to vím taky :)
Leo
Profil
"Jak má aspon byt maximalni velikost obrázku v hlavicce?"

Idealni je to vyzkouset si to na pomalym pripojeni (modem) - uvidite sam, jak dlouho vas (ne)bude bavit cekat. Orientacni dobu uvadi i editory stranek, treba i Frontpage, ale neco jinyho je cist, ze se stranka stahuje 10 sekund a neco jinyho je to odpocitavat v realu jako netrpelivy uzivatel... Taky zalezi jestli ta hlavicka prinasi informaci nebo je to jenom graficka vycpavka a na tom, jestli se stranka vykresluje postupne nebo az se cela stahne (to druhe nastava pri tabulkovem layoutu u IE). Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0