Autor Zpráva
dredie
Profil *
Tak nam adobe predstavilo adobe CS3 a velice brzo se bude dat sehnat.... tak co holky a kluci tesite se? Ja moc! :)
Acci
velice brzo se bude dat sehnat
To sice ano, ale za 40 000 Kč. To je IMHO velmi vysoká cena i pro toho, kde se webdesignem zabývá profesionálně.
Ok3y
No spise doufam ze tim padem klesne cena za CS2 ktere je naprosto postacujici
Miloš
Ok3y
No spise doufam ze tim padem klesne cena za CS2 ktere je naprosto postacujici
Odhaduju, že se buď se nebude prodávat, nebo za stejnou cenu jako CS3. Soudím tak třeba podle ceny obstarožního PageMakeru.
Mac
Profesionálni webdesignéri, ktorý už majú Photoshop CS2 si iba kúpia upgrade za 10 000 Kč
koudi
Profesionálni webdesignéri, ktorý už majú Photoshop CS2 si iba kúpia upgrade za 10 000 Kč
A nebo jednoduše zůstanou u dvojky...
dredie
Profil *
koudi - proc by zustavali u dvojky? Vzhledem k rozsirene integraci vsech produktu CS3 mi to pripada jako nesmysl :)
koudi
dredie
Co nabídne trojka tak úchvatného, že by do ní najednou všichni grafici investovali...?
Mac
koudi
Väčšiu rýchlosť v OS X na inteloch, dokonca aj na PPC.
dredie
Profil *
koudi - krom novych nastroju (v illustratoru intuitivni eraser, color sety atp.) a vylepseni tech starych (nedestruktivni filtry ve photoshopu, vanishing point 2.0 atp.) predevsim mnohem vyraznejsi integrace illustratoru, photoshopu a after effectu s flashem, na coz ja, jako clovek delajici ve flashi cekam jako na smilovani. A vubec se nebavim o novinkach konkretne ve flashi, prepracovanem interfacu vetsiny aplikaci atp. Co se tyce rychlosti, napr. photoshop CS3 ma byt v rpumeru o 30% rychlejsi a to na vsech platformach ;)

Jinak pokud by tva logika byla spravna, byla by jenom jedna verze vsech grafickych programu a to ta prvni, nikdy se nejedna a masivni skoky, ale o postupne vylepsovani stavajicich verzi - prov by jinak mel napr illustrator 13 verzi...?

Tot muj nazor :)

D.
koudi
dredie
Nejsem grafik, takže do toho zase tolik nevidím. Chvíli jsem měl možnost dělat s CS2 a přišlo mi, že toho umí asi tisíckrát víc, než já dokážu použít, proto třeba pro mě jiná verze nemá moc význam. Ale jak říkám, nejsem grafik...třeba to prostě jen nedokážu správně ocenit...
dredie
Profil *
koudi - no tak vzhledem k teto skutecnosti a tomu, ze adobe je spolecnost zabyvajici se primarne grafikou a postprodukci, je celkem jasne, ze nedocenis novou verzi grafickych programu :)
:::::
Profil *
Kdyby ste nebyli hloupi tak se photoshop cs3 beta da stahnou klidne pres torrent a staci zmenit koncovku u jednoho souboru adresari a zadny aktivacni kody to po vas nechce.........a usetrite 40 000 kc
Ice
:::::
Tady nikdo takový není. Jen to vypovídá o tobě! Je něco jiného ho používat jako firma a jako student který má BSA na háku.
greenfish
Profil *
Cena, to je asi kamen urazu. Jelikoz nejsem profik v oblasti webdesignu (snad jednou... ;D) zajimalo by me, jaky nastroj vy profici pouzivate? Osobne si myslim, ze vsude se jede na Photoshopu, at stoji kolik chce. Ja student ho legalne nemam, ale snazim se taky preorientovavat na Gimp, coz je opensource a jako uzivatel linuxu mu fandim. Ale je jasne, ze Photoshop je na vyssi urovni. Tak jak? Ucit se ve Photoshopu? Myslim hlavne pro budoucnost, kdybych se chtel zivit webdesignem, trebas u nejake firmy. Diky za info
Gekon
Jelikož nejsem vůbec grafik, naprosto bohatě mi stačí legálně zakoupený Paint Shop Pro.
Abych se přiznal, nekupoval jsem ho já, nýbrž jsem ho dostal od bývalého zaměstnavatele, protože přecházel na CS2:)
dredie
Profil *
greenfish - asi takhle - dokud si tim nevydelavas, softwarovka na tebe nenakluse - z toho si muzes vyvodit, co chces. Nicmene v okmaziku, kdy soft pouzivas k vydelecne cinnosti, je prihodne ho mit oficialne koupeny. Do te doby to ja neresim :).

Jinak k tvemu dotazu - firma, ktera se zabyva napr. tim webdesignem urcite ma licenci na software ktery k tomu pouziva.... i kdyz znam pripady kdy firmy napr. pouzivajici CAD ho maji piratsky. Ale v pripade, ze jsi zamestnanec takove firmy, to uz neni tvoje vec a veskere postihy z toho plynouci jdou na zamestnavatele, aspon pokud vim.

D.
DoubleThink
Profil *
U Photoshopu zatím vždy platilo, že liché verze jsou značně nepokrokové, místy až zabugované. Vzpoměňme například minimální technologické rozdíly mezi CS(v8) a CS2(v9) a naopak propastný rozdíl v HW nárocích.

Takže teď je zase na řadě ostrý náboj. Navíc spojení s Macromedií tomuto produktu po ergonomické stránce prospělo dost výrazně (GUI shopu už potřebovalo facelift jako prase drbání)
Gekon
(GUI shopu už potřebovalo facelift jako prase drbání)
DoubleThink
Dokonalé přirovnání:)
Lexter
Já jako grafik používám CS2 a hodlám ho používat i nadále. Profesionální grafiku můžete vytvořit i v daleko horším grafickém programu.

Zkusil jsem zméněný CS3 a muím říct, že to co obsahuje nového, dokáži bez problému zvládnout i s CS2. Tudíž mi nenabízí nic nového a považuji ho jen za tah Adobe.
esemeska
Lexter
Rozumná řeč :)
Kupovat si za takové prachy něco, co dokáže i CS2 ? To bych pěkně prodělal!
sTeeVe
Jedinou velkou výhodu CS3 vidím v přepracovaném prostředí a v daleko vyšší rychlosti.
Měl jsem možnost vyzkoušet oba dva v rámci kurzu pc grafiky a nedochází mi jedna věc - proč nemohou poskytnout studentům tento program zdarma nebo levně, se smlouvou, že jim to postupně vrátí, až si tím budou vydělávat, třeba i s úroky.
(Jako to dělá např. Archicad)

Jaký vůl si ale koupí software za 40 000 když s tím nejdřív neumí pracovat?

Jsem student, 40 000 opravdu nemám, ale přeci pokud adobe chce, aby byl jejich software používaný a oblíbený, proč volí takovouto cenovou politiku, kdy se jim určitě většina lidí na koupi originální verze vykašle?

Dovolím si tvrdit, že photoshop používá naprostá většina lidí nelegálně, firem rozhodně není víc, než jedinců.
sTeeVe
A teď jsem ještě zkoumal ty ceny. cca 40000 je za creative suite, že ano?
A photoshop CS3 samotný je za cca 18000, no bohužel je to stále hodně... :)
Miloš
sTeeVe
A photoshop CS3 samotný je za cca 18000, no bohužel je to stále hodně... :)
Ono je to ještě víc; koukal jsem na ceny u Amosů a nestačil jsem se divit.
A ceny, které uvádějí bez daně, vypadají s daní (zaokrouhleno na celé tisíce) následovně:
— Photoshop 25.000
— Photoshop Extended 38.000
CS3:
— Web Standard 36.000
— Design Standard 46.000
— Web Premium 61.000
— Design Premium 72.000
— Production Premium 72.000
— Master Collection 100.000

Zajímavé počtení na téma cen produktů Adobe viz například http://www.grafika.cz/art/polygrafie/adobe-ceny-protesty.html
(například citace: Ceny v Evropě vždy byly o trochu vyšší, ale 190 % americké ceny je nestoudné zvýšení!)
Lexter
1) Zvýšené rychlosti jsem si nevšiml.
2) Ceny v Evropě jsou na pytel.
3) Mě nový vzhled dosti omezuje. Snad je to o zvyku.
4) Vývoj filtrů a dalších věcí u mě nezaznamenal nijakého "ničeho". Když nejste trosky, CS2 to za vás udělá stejně dobře.

Někomu možná bude stát za to utrácet ty nekřesťanské peníze za jedno čísílko navíc, ale lepší grafiky to z vás neudělá. Na CS3 zvysoka s**u.
pajapaja
Profil *
omlouvam se ze oteviram uzavrene ... jaky problem muze byt s nakupem cs, cs2, cs3 z e-bay? jsou tam ceny tak 180 dolaru za cs2...
T
Profil *
pajapaja: ja kupoval z ebay Adobe Illustrator CS2 a bylo to v pohode, je to plna komerecni verze a zcela regulerne registrovana i aktivovana u Adobe na me jmeno... misto nehoraznych desitek tisic me vysel na 7500 (produkt 6000+doprava 800+dph na celnim urade cca 700)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.