Autor Zpráva
laik
Profil *
Přijde zákazník, že chce vytvořit webové stránky. Na domovskou stránku ovšem požaduje umístit nějakou speciální fotografii - dejme tomu foto Grand Canyonu, a jestli jsem prý schopen něco takového najít na internetu. To samozřejmě jsem, ale je tu problém s autorskými právy (asi těžko kvůli tomu pojedu do USA, abych si to osobně vyfotil...).
Vím, že většina tvůrců webstránek si s něčím takovým hlavu nedělá. Pak jsou tací, kteří si vybranou fotku "upraví" (např. ji otočí zrcadlově obráceně apod.) a jsou přesvědčeni, že už je to jejich dílo. Zajímalo by mě tedy, jaké jsou vaše zkušenosti + 2 konkrétní dotazy:
1. Kdo je zodpovědný za umístění "odcizené" fotografie - tvůrce webu nebo majitel webu?
2. V případě, že předchozí bod je sporný, mohu se jako tvůrce webu nějak pojistit proti eventuelnímu nařčení (např. si od zákazníka nechat podepsat prohlášení, že si veškeré podklady dodal sám / nebo byl seznámen s jejich původem apod.)?
Jinak předpokládám, že platí toto: z internetu si mohu stáhnout cokoli, ale problém je, když budu chtít cizí dílo zveřenit.
Prostě jde o to, jak v takovém případě postupovat.
DoubleThink
Profil *
Stahuj fotky, které nejsou zatíženy vlastnickými právy:
http://www.sxc.hu/

V každém jiném případě porušuješ zákon. (Pokud ale provedeš zmiňované úpravy, těžko ti někdo něco dokáže)
thingwath
Profil
Souhlasím s DoubleThinkem. Fotku sehnat buďto dostupnou k volnému použití nebo koupit. Sotva někdo něco dokáže a už hodně těžko tě kvůli tomu bude někdo žalovat či cos podobného, ale přesto...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0