Autor Zpráva
Gusta
Profil *
Dneska jsem objevil při hledání nějakých informací o hradech server http://3dtour.cz a dost mě to nadchlo. Mají tam něco, čemu říkají virtuální panoramatické prohlídky, kde se jakoby ocitnete na nějaké místě a můžete se pomocí myši rozhlížet do všech stran a zoomovat.
Nevíte náhodou, jak to dělají? Vypadá to fakt hodně realisticky a přitom natažený je to skoro okamžitě.
quinux
Profil
Gusta
Tak je to tam v podstatě na výběr buď pomocí QTVR nebo Javy. ;o)
Gusta
Profil *
quinux: No to je sice hezký, mají to ve dvou různých formátech, ale jak dělají ty scény? Jak vyfotim nebo namodeluju nějaké místo tak, aby vypadalo věrně, jako bych tam byl osobně?
quinux
Profil
Gusta
Osobně bych řekl, že to budou panoramatické fotky (to dnes umí každý lepší foťák) ve vysokém rozlišení. Ale na tohle nejsme odborník, jen tipuju. ;o)
Gusta
Profil *
Dík za odpověď.
Panoramatický fotky foťáky samy od sebe neumí, pokud vím. A foťák, který by udělal panorama ve všech směrech 360° kolem dokola a 180° dolů/nahoru neexistuje.
No nevadí, asi to bude docela makačka něco takovýho udělat, ale vypadá to fakt dobře!
Petr Tichý
Profil
Gusta
Nafotíš kolem sebe a na kompu to jedním klikem spojíš do panoramata.
Gekon
Profil
http://blog.zirafka.cz/2007-05-07-panoramaticke-photohadanky
quinux
Profil
Gusta
Panoramatický fotky foťáky samy od sebe neumí, pokud vím.
No nejsem žádný fotograf a přehled v tom nemám, ale již před několika lety mi známý ukazoval foťák, který panoramaticky fotil, resp. když jsi se přepnul do toho módu tak tě foťák sám naváděl a už přímo z něj pak vylezla panoramatická fotka (nemusel jsi to spojovat na pc). Takže vzhledem k tomu, že to je již nějaký ten rok zpět, tak očekávám, že dnes již v tomhle směru budou foťáky mnohem dále. ;o)
Gusta
Profil *
Petr Tichý: Jedním klikem? Upřímně řečeno, nevěřím, že je to tak jednoduché. Píšete to z vlastní zkušenosti? Jaký soft tohle umí tak jednoduše?
Gusta
Profil *
quinux: To zní zajímavě. Nevzpomeneš si náhodou, jaký to byl typ foťáku? Můj taky umí panoramatický režim, ale to vlastně není víc než že mi ukazuje pomocné překryvové oblasti. Pokud by to měl foťák umět spojit sám, nedovedu si představit, jak by to udělal bez nějakých transformací v místech překryvů. A navíc jak se vyrovná s tím, kdy vedlejší fotky na sebe nebudou úplně přesně sedět.
Petr Tichý
Profil
Gusta
Většinou ty druhořadé softy co se dávají k druhořadým foťákům to již umí. Čím více se "trefíte", tak tím větší bude výsledek.

Z osobní zkušenosti jen vodorovné třistašedesátky. Opravdu jen jeden klik.
Gusta
Profil *
Petr Tichý: Díky za info. Každopádně předpokládám, že u panoramatu ve všech směrech, nahoru i dolů, jakobys levitoval uprostřed (jak to mají na tom http://3dtour.cz ) to bude asi krapet složitější než u obyčejný "třistašedesátky". Nevadí, zkusím ještě trochu pohledat.
quinux
Profil
Gusta
Nevzpomeneš si náhodou, jaký to byl typ foťáku?
To si opravdu nevzpomenu, je to už pár let ;o) Ono, možná ty fotky nebyly až tak kvalitní jak popisuješ, já viděl jen jednu co mi ukazoval a víc jsem se tím nezabýval (focení mne nezajímá). Ale zkus pohledat na nějakých shopech, třeba něco najdeš.
Davex
Profil
Gusta
Jak to dělají? Odpověď nalezneš na http://3dpano.cz/clanky/007-postup-vyroby-virtualni-prohlidky . Pokud hledáš další podobné snímky, tak na virtualtravel.cz je jich mnohem víc.
rommy
Profil *
taky se můžeš podívat sem
http://www.anything3d.com/product/software/builders.php3
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0