Autor Zpráva
Lexter
Jelikož píšu pro uživatele, je dobré se jich zeptat na tak frekventovaném místě jako je třeba jpw.

Co by jste uvítali za tutoriály v zaměření na webovou grafiku? Ptám se hlavně začínajích uživatelů, zkušenější návody beztak nečtou :D.

Určitě jsem spíše pro psaní a natáčení všeobecných návodů, rád nechávám konečné provedení na uživateli.
Railbot
Něco o typografii. Ha, teď jsem tě nachytal, protože sám o ní víš tutově velké nic :))
Lexter
Railbot

Já ne, ale třeba Tomáš jo :D Já nepíšu sám ;).

PS: Myslím, že je načase se přestat popichovat :D
Vladosik
Nevím jestli to chybí, protože navštěvuji jen Tvé stránky o grafice, ale chybí mi třeba kompletní seriál v češtině. Myslím, že na takovém seriálu formou videonávody by se dalo i vydělat.

Jinak nejradši mám návody, kde se naučím něco, co můžu využít i jiným způsobem, jako je třeba to poslední přebarvení vlasů na Tvých stránkách.

Také bych rád uvítal návod, který by obsahoval postup při návrhu kompletního designu. Všechno rozložení, krok za krokem.
rommy
Profil *
Vladosik
videonávod? no dobře...ale kdo si ho koupí?
Vladosik
videonávod? no dobře...ale kdo si ho koupí?
Seriál videonávodů... Jednalo by se o formu kurzu, tak jako jsou kurzy tvorby stránek přes internet (jeden jsem absolvoval).
To je otázka, zaplatil by si ho ten, kdo by měl zájem se to naučit...

Odpovídal jsem na to, co mi chybí a já vím, že pokud by to bylo za přijatelnou cenu a v češtině, tak bych do toho třeba šel.
Railbot
Vladosik
Pokud by bylo podoných zájemců víc a byli by slyšet, tak by něco takového určitě brzo vzniklo. Jelikož tam kde je poptávka, je i nabídka :-)
Vladosik
Já poptávku mám, ale čekám, jestli se objeví nabídka (nebo jí najdu).

Já třeba vím, že kdybych příšel (teď konkrétně) na Lexterův web a našel tam nabídku, kdo by měl zájem a kurz photoshopu formou videonávodů, tak bych se ozval. A zaujalo by to třeba i ostatní návštěvníky... Pokud by to byo od začátku zadarmo, tim líp. Byl to jen nápad, že by se na tom dalo i přivydělat...
Railbot
Vladosik
Teď už Lexter pravěpodobně prohlíží leták elektra a hledá nejlevnější videokameru :))
Petr Tichý
Stačí snad snímat obrazovku + kecy do mikrofonu. Nikdo nemusí vidět osobu proces vykonávající.
Vladosik
Myslím že nic nehledá, jeho dosavadní videonávody jsou dost kvalitní:-) Ale že se zde nehlásí asi značí, že už vede finanční rozbor a průzkum trhu:-))
Petr Tichý
A nebo spíš chlastá :o)
Lexter
GLO GLO GLO GLO GLO GLO GLÓRIÁ...........

Railbot

Nejlevnější být nemusí. Můžu si dovolit i něco dražšího ty socko :D.

Jinak dosavadní videa jsou samozřejmě zdarma, o možnosti vydělání jsem samozřejmě už dřív přemýšlel, ale ještě bych to nechal uležet, pak to klidně bude zacvakávací záležitost, ale takhle zpočátku určitě zdarma :).

Nemohl jsem ke kompu. Mamka trvala na tom, že ji něco naučím v ps-ku :D.

Také bych rád uvítal návod, který by obsahoval postup při návrhu kompletního designu. Všechno rozložení, krok za krokem.

Už pracuji na prvním díle :).
Lexter
Ovšem taky bych vám nepřál vidět můj vztekem zkřivený obličej až by se videa sdílela na warezáckých fórech ;D.
simonek
Já bych tedy uvítal základy v photoshopu.

Jak začít, jak udělat ty nejtriviálnější věci (třeba přechody, aplikace patternů nebo manipulace s vrstvami) a nějaké tipy pro webdesin.
Keilew
Já chci logotypy, jak se dá ve fotošopě překlápět podle úhlopříčky a taky modrý z nebe (tu čokoládu myslím):-)
Lexter
simonek

Helpku opisovat nebudu :).

Keilew

Nu proč ne ;).
simonek
Lexter
jenom ste chtěli slyšet názor, a já sem ho vyjádříl
myslim si, že většina začínajících je na tom podobně jako já, o PS neví zhola nic
zkouší experimentovat a díví se pak, co z toho vyleze
ne napovědu opisovat nemusíš, ale stručně vysvětlit jak PS funguje a jak se s nim pracuje když už ses do toho pustil
Lexter
simonek

To je samozřejmé, ale až takové věci vysvětlovat nemohu. Lidi by mohlo napadnout, že v PS-ku je záložka s názvem Help či co to tam je. Vše je tam krásně posané. Popisuji praktické příklady a nebráním se třeba nápadům od Keilewa. To je velmi zajímavé téma.
roberta
zkušenější návody beztak nečtou :D
by si sa divil... vždy sa človek niečo nové naučí. i keď nie tak často :)
Lexter
roberta

Já je právě moc nečtu. Návody mě osobně moc nebaví. Mnohem raději lítám po CSS galeriích. najdu hezkou stránku, na které je použit prvek, který jsem nikdy nedělal nebo nevím jak ho udělat a pokud ne, tak k tomu sednu a přemýšlím a přemýšlím až to nakonec zvládnu. Každý se učíme jinak. :)
Keilew
Popisuji praktické příklady a nebráním se třeba nápadům od Keilewa. To je velmi zajímavé téma.
Teď nevím, esli jsem tím zajímavým tématem já nebo Modrý z nebe:-))
Lexter
Keilew

No ty jsi kapitola sama pro sebe :D (v dobrém). Samo, že to modré z nebe. Není to nic těžkého. Určitě ale brrzo uvedeme komplet tvorbu webu od nápadu po naplnění obsahem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.