Autor Zpráva
Martin
Profil
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jak udělat pár věcí, nebo kde bych popřípadně našel nějakej návod.
Jako první by mě zajímalo, jak udělat jednoduše ty kostičky po okrajích http://www.cipino.wz.cz/ ?

Taky by mě zajímalo, jak udělat proužky přes obrázek, výsledek potom vypadá tak, že na každém y ntém řádku je ten proužek. Hodně se to používá, ale nemůžu zrovna najít žádnou stránku s příkladem.

Taky bych chtěl vědět, jak udělat nějakou zahnutou šipku, která by ukazvalo na menu pod slovem menu u tohohle obrázku a ladila s textem.



Díky moc.
mgiel
Profil
kosticky .... udelas si vzorek ,ten se pak pouze opakuje

prouzky pres obrazek ...udelas si prvni vrstvu ktera ma urcitej smysl ( treba sikme pruzky 45 stupnu doprava) no a stačí dát překrýt vrstvu kterou zrovna mas pod.

zahnuta sipka se asi musí zahnout ,takze bud ji namalujes tak jak potřebujes ,nebo budes muset nejakou sipku nekde vzít a natočit ji. nevim presne co mas na mysli ,takze tohle jsou spise vseobecne rady ...
Martin
Profil
K tem prouzkum jsem našel tutoriál tady..... http://n-sane.net/tutorials/scanline/index.php ....díky
xxx
Profil *
Mam taky problem s obrazkom na stranku, lebo som ho vytvorila tak, ze som vystrihla z inych kusky a dala dokopy. problem je v tom, ze Corel Photo Paint mi to uklada ako .cpt a Photoshop ako .psd, lenze tieto formaty sa nedaju pouzit.

nevedeli by ste mi prosim poradit, ako by som to mohla ulozit/pretransformovat do formatu .jpg alebo .gif? ak to ide, samozrejme.

Dakujem
centi
Profil
xxx
Photoshop má možnosť uložiť prácu aj ako iný typ súboru. Stačí namiesto SAVE (Uložiť) dať SAVE AS (Uložiť ako = CTRL+SHIFT+S) alebo SAVE FOR WEB (CTRL+SHIFT+ALT+S) a vybrať požadovaný formát.
xxx
Profil *
aha...skusim to. inac, dik moc
Martin
Profil
Nechce se mi kvůli takový blbosti otvírat nové téma, ale jak ve photoshopu jednouduše vytvořim rámeček? Typu border:5px solid red :) Díky
bojars
Profil
Martin:
Select /All
Edit/ Stroke...
Martin
Profil
To ti udělá kulaté rohy.... Nejde to jinak?
bojars
Profil
To ti udělá kulaté rohy.... Nejde to jinak?
...teda ja tam nič guľaté nevidím...
bojars
Profil
Keď chceš použiť "Stroke..." na normálnu selekciu pozri sa (pre istotu) či nemáš nastavený "Feather" (v Px).
Anonymní
Profil *
zkusim popsat tema prouzek ve fotkach :
1. otevrit novy soubor (10px* 10px, 72 dpi)
2. Zvetsi si obrazek pomoci lupy na maximum
3. zvol nastroj pencil (tuzka) nebo stiskni B a nakresli cernou barvou prvni prouzek (podrz Shift pro rovne cary)
4. pouzij pravitko, (ctrl+R) a udelej si voditka (vytahni si pomocnou caru z pravitka) po 1px
5. vynech jeden px (bily prouzek) a nakresli cerny prouzek
6. opakuj az nakonec stranky
7. jako posledni bys mel mit bily prouzek
8. soubor uloz jako psd kamkoli na disk (vzorek.psd)
9. Zvol si fotografii (obrazek) kde chces pouzit efekt
10. zduplikuj ji do nove vrstvy (ctrl+j)
11. zvol efekt : filtr texture texturizer , ve filtru zvol texturu kterou si vyrobil (vzorek.psd)
12. zvol v nastaveni filtru, scaling a relief ruzne hodnoty (napr. 60 a 18) light-top relief
13. aplikuj filtr
14. zvol stupen pruhlednosti ve vrstve ( napr.20%)
15 hotovo.
16. vzorek si muzes udelat libovolny, ja pouzivam napr velikost 42px*42px
17. stejny filtr se dela pomoci plug-inu Alien Skin - xenofex - filtr television

zdravi : http://universal.vmoste.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0