Autor Zpráva
xmas3
Profil
Zdravim vsetkych a rad by som sa opytal na vas nazor.
Ma vyznam vytvarat vlastny design stranky (nie som grafik a ide mi to dost pomaly) alebo je rozumnejsie kupit nejaky template?
Osobne mam pocit ze za cenu do 50USD sa mi neoplati vysedavat cele noci, kombinovat farby a tvorit tiene, rezat to a neviem co este.
Nie je rozumnejsie to kupit, upravit a pouzit?
Co vy na to? Aka je prax? Neznizuje to moju kvalitu ako programatora?
Dakujem za nazory
Miro
Lexter
Profil
Vždy je lepší vlastní design.
xmas3
Profil
OK, to chapem,
ale povazuje sa to ako bod (-) ked kupim template a pouzijem ho?
Lexter
Profil
U programátora je mi to upřímně řečeno fuk, ale vždycky když narazím na stránku z templatu, něco si pomyslím než zjistím o co se jedná.
Mastodont
Profil
xmas3
Každý nebyl obdařen grafickým talentem, takže já žádný problém v šabloně nevidím. Samozřejmě je lepší nechat si návrh udělat - ale to je obvykle dražší :-))
xmas3
Profil
no ved to, co si pomyslis ? :))
xmas3
Profil
Mastodont
ano, o to prave ide.
- mozem to urobit sam, ale potom to vyzera moc jednoducho
-ak to neviem sam, mozem si to nechat urobit nejakemu grafikovi.
Tym sa vsak stranka predrazuje.
- Mozem stiahnut nejaku sablonu, ale zase je tu moznost ze to obcas vidiet ze to je sablona a tiez moze niekto natrafit na podobnu stranku :((
Lexter
Profil
xmas3

Všechno stojí peníze. Pokud je to tvoje práce, tak by tě i grafická podoba měla nějak prezentovat.
quinux
Profil
xmas3
Ono záleží na jakou stránku ten template chceš. Je-li to jen nějaká "zábavná" stránka, kterou děláš spíše pro sebe než pro návštěvníky, tak proč ne, ale je-li to třeba firemní web, tak rozhodně "vlastní" grafiku.
ppooler
Profil
Myslím, že ideální je kompromis .tzn předělat (free) template takovým způsobem, že nebude prakticky k poznání.
Nemá cenu začínat vždy úplně od "píky", - je lepší se inspirovat šablonou (to znamená aplikovat např. 50% všech jejích prvků- zejména layout - strukturu,navigaci, menu atd. ,ale vyměnit logo, barvy, pozadí, fonty,nadpisy, hover atd...
Možná že někomu připadá takový postup ne úplně správný, ale vzhledem k tomu, že existují tísíce špičkových freetemplates na celém webu- tak je škoda toho nevyžít ...
xmas3
Profil
OK, ale tym padom musim nechat niekde link typu freetemplate.... (ci nie??)
Preto som myslel ze by bolo lepsie sablonu kupit, tam uz mozem pomenit co chcem, lebo mam aj napr. psd subory , a mozem dat dole copyright spolocnosti, ktorej to robim.
Dalsou moznostou je okukat nejaky template a urobit nieco podobne :)
www_lolec_cz
Profil
OK, ale tym padom musim nechat niekde link typu freetemplate.... (ci nie??)
Ano, přesně tak. Chodím kolem a náhodou jsem narazil na tento příspěvek, proto bych Vám rád navrhnul originální grafiku. Mrkněte na reference a můžete mě rovnou kontaktovat, určitě se dohodneme.
www.LoLec.CZ ... s úsměvem jde všechno líp =) Nyní navíc kvalitní hosting a doména zdarma!
KoleniX
Profil *
Kvalita templejtu spna bezne poziadavky ludi ktorí nevedia o grafike vobec nic. Template samozrejme vyzera dobre myslim po farebnostnej stranke tiez kompozicne ale je to obycajny simple design bez detailov za par korun. Kvalitny a originalny design je nieco uplne ine a samozrejme aj cena je vyssia.
LOLEC- no to tvoje portfolio designov je teda bieda.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0