Autor Zpráva
fuoco
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Adobe Fireworks.

Jak ve fireworksu vyriznu nejaky obrazek a pak zahladim hrany??

Treba mam auto [img]www.reklamex.webz.cz/auto.jpg[/img] a chci odstranit to sedy pozadi aby mi zbylo jen to auto bez zadnyho pozadi..

Vite nekdo jak na to??

Diky za kazdou odpoved..
Acci
Profil
Bohužel, obrázek na daném umísťení není

Ale obecně stačí použít Kouzelnou hůlku, vybrat správne toleranci okraj nastavit na Feather a hodnotu na 3. Pak kliknou na pozadí a mačkat DEL
fuoco
Profil *
sory spatne semj napsal ten odkaz... hehe :-)

fuoco
Profil *
diky moc..

funguje to!!!

A co delas treba s tema cuckama co po tom zustavaji??

Mazes to jedno po jednom??
Kráťa
Profil
Také to jde zvětšit, pečlivě to auto obkroužit perem, změnit to na výběr, hodit si to do schránky a pastnout do nového souboru.
fuoco
Profil *
Jo diky to me taky napadlo... ;-)

Ale to vyzaduje presnost jako prase... :-D
Perem??? Spis lasem ne?? Nebo perem to de taky?

Ja sem to pak delal tak ze sem to obkrouzil lasem (ne moc peclive hehe) potom sem si udelal novej document tam sem to vybrany hodil a zbytek sem odstranil kouzelnou hulkou.. ;-)

Taky moznost ne?

Jo a de nekde ve fireworksu pri expotaci nastavit pruhledny pozadi?? Nikde sem to tam nenasel..

Diky
Kráťa
Profil
fuoco
Jo, vyžaduje to hodně velkou přesnost. Lasem to sice jde také, ale musíš stále držet myš. Pero je lepší také proto, že jím uděláš cestu, kterou převedeš na výběr. Při tom převodu si zvolíš počet pixelů na prol nutí a když se ten výběr vytvoří, tak se ta cesta odstraní a zůstne jen on, mnohem přesnější a méně náročný na práci, než to laso.
Nevím, jak v jiných programech, toto dělám ve Photoshopu 5.
Na průhlednost se používají např GIFy, nebo snad PNG.
Kráťa
Profil
K něčemu takovému se chceš dostat?
http://www.obcasnicek.nazory.cz/ruzne/auto.htm
Do této diskuze chodí lidičky, co s grafikou umí levou zadní, ti by ti možná poradili lépe. Já to jinak neumím a tohle jsem spáchal jen tak narychlo za 5 minut.
Acci
Profil
Kráťa
Tak nevím, ale hůlkou se mi to povedlo lépe
Kráťa
Profil
Acci
dyk jsem psal, že to bylo narychlo. Navíc u téměř jednobarevného pozadí. Zkus ale něco "vyhůlkovat" z pestrého pozadí. U podzimního lesa se to snad ani nedá.
Dotaz jsem pochopil, jak to udělat všeobecně, jaký použít postup. V tomto pžípadě je to to auto, jindy zase něco jiného.
fuoco
Profil *
Diky moc vsem...
Obe moznosti sou pouzitelny.. Kazda se hodi na jinou situaci...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0