Autor Zpráva
Machi
Profil
Ahoj, potřeboval bych malou radu. Určitě to všichni znáte, libovolný obrázek a přes něj je použit nějaký efekt, který třeba zobrazuje svislé nebo šikmé čáry přes tento obrázek...

Našel jsem příklad třeba tady: http://themes.wordpress.net/testrun/wp-content/themes/4231/images/line .jpg

Jinak často existují stejné obrázky akorát jsou ty čáry směrem doprava. Chtěl jsem se zeptat, zda neznáte nějaký program, který to dokáže (asi PhotoShop => i postup něm)

Díky moc za rady...
embee
Profil
Machi
photoshop, illustrator, gimp, corel... tech programu je spousta. A postup - to je jakobys chtel po diskuzi naucit ridit auto, jen si pekne sedni a zkousej :D
Machi
Profil
embee: No já se to snažil najít v Corelu, Gimpu i Photoshopu a nic :(
bugy
Profil *
No já se to snažil najít v Corelu, Gimpu i Photoshopu a nic :(

No popisuješ to tak, jako by jsi očekával přímo nějakou funkci/efekt, který by ti ty pruhy vytvořil. Obávám se že nic takového v Corelu, Gimpu ani v PhotoShopu nenajdeš (pokud na to není nějaký plugin).
Pokud bych to měl dělat já tak to udělám nejspíš v PhotoShopu (nebo Gimpu - to je jedno) a to tak, že bych si vytvořil novou vrstvu a udělal bych tam ony potřebné pruhy. Kdyby jsi chtěl udělat něco podobného jako s tou beruškou, tak udělej vrstvu s pravidelně se opakujícíma vodorovnýma pruhama. Třeba takhle: 1px pruh, pak 2px mezera, pak zas další 1px pruh, mezera .... Takže budeš mít takové pravidelně se opakující horizontální čáry po celé výšce obrázku. Musíš si také chvíli pohrát s barvou těch pruhů, popřípadě s průhledností té vrstvy, nebo zvolit jinou šiřku pruhů nebo mezer, tak aby to vypadalo dobře.
bugy
Profil *
Hmm, tak jsem to cvičně vyzkoušel udělat v photoshopu a můžeš se na to tady kouknout http://stock.trouba.info/prokladani_obrazku_photoshop/. Máš tam i zdroják v photoshopu, z toho ten princip snadno pochopíš.

bugy
Profil *
sory, tady je spravnej link http://stock.trouba.info/prokladani_obrazku_photoshop/
Machi
Profil
bugy Fakticky díky moc, ulehčil jsi mi spoustu práce :)
embee
Profil
v illustratoru prace asi na 2 minuty :D
Machi
Profil
embee Ty určitě víš a umíš všechno co? :/
embee
Profil
Machi
ne, jenom neco - anyway v illsutratoru - importuj obrazek, nakresli caru (line tool, jenom clikc - click nebo click'n'drag - ted si nejsem uplne jistej a nechce se mi soustet illustrator), tu caru vem, pretahni ji o nejaky maly usek (ten ktery se ma stale opakovat) a pri tom podrz alt. Cara se ti zduplikuje. Pak parkrat zmackni ctrl+d (cara se bude stale kopirovat) - pak ty car vsechny oznac a nastav opacity tak na 40 - a voila
bugy
Profil *
to embee
V podstatě to samé děláš v photoshopu, udeláš jednu čáru a pak ctrl+c a ctrl+v ....., pak nastavíš vrstvě průhlednost a máš hotovo. Jinak nevím jak v illustrátoru, ale v corelu mívám problém při následném exportu takového obrázku třeba do jpg. Je tam problém v tom, že ty čáry jsou v jednotkách px a pokud ti v exportu přímo nesedí např. ta 1px čára (1 řádek) v rastru budouciho exportovaného obrazu, tak se to snaží nějak rozpliznout ten jeden řádek mezi dva řádky a ten výsledek už není tak pěkný. Proto je asi lepší takovéto obrázky dělat v bitmapovým editoru.
embee
Profil
bugy - s timhle jsem v illustratoru nikdy problem nemel, vektory se tam konvertuji s absolutni cistotou do bitmapu. Ale v corelu nevim, nedelam v tom :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0