Autor Zpráva
Annonym
Profil *
Ahoj,
mám hromadu fotek v jedné složce. Chtěl bych jim najednou všem změnit rozměr a uložit pomocí "Save as for web & device". Otevřel jsem si jednu fotku a v actions začal nahrávat. Změnil jsem rozměr, uložil pro web, zavřel a přestal nahrávat. Pak jsem spustil File->Automate->Batch a photoshop začal automaticky měnit rozměr a ukládat pro web. Problém je v tom, že se všechny fotky snaží uložit pod stejným názvem, pod kterým jsem uložil fotku při vytváření automatické úlohy. Jak zařídit, aby photoshop ukládat fotky vždy pojmenované jinak? Dík
syky01
Profil
můžu se zeptat co je to za verzi? Co jsem zkoušel v CS2 tak tam funguje korektně. Ještě jsem teď zkoušel:
- Otevřít fotku
- Spustit nahravání makra
- provést úpravy na fotce
- Save for web, nastavit kvalitu a kam uložit, neměnit jméno
- zavřít
- zastavit makro

a všechny fotky se ukládají korektně zvlášť
Alphard
Profil
OT: neodpovídám přímo na dotaz, ale snad to vede k řešení problému
nevím jak photoshop, ale předpokládám, že úprava pro web je jen uložení v jpg s vhodnou kompresí, potom stačí cca 5 mega velký freeware IrfanView a v něm dávková konverze
syky01
Profil
Alphard:
pokud člověk jenom potřebuje zmenšit obrázek a nemá k dispozici photoshop je to ideální volba, pokud má v dávce zároveň další úpravy (jemné doostření, upravení křivek, ...), tak tam už se photoshop nahrazuje hůř, ale měl by na to stačit i zoner photo studio
Annonym
Profil *
Zkoušel jsme to podle návodu výše, všechny hromadné úpravy se provedou dle představ, jen nemůžu donutit photoshop, aby ukládal fotky s názvem 001, 002... Ukládá je s originálními názvy, nevíte, co jsem mohl udělat špatně?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0