Autor Zpráva
Louka
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Adobe Fireworks.

Dobrý den,
mám následující dotaz: Jak lze převést ve Fireworks bitmapa na křivky? pokud to tedy lze. V tomto programu teprve začínám, proto se možná ptám úplně hloupě, ale prosil bych vysvětlení jako pro úplného amatéra.
Děkuju
sofasurfer
Profil
1. oznac si dany objekt na bitmape pomocou Magic Wand Tool
2. klikni na oznaceny objekt pravym tlacitkom mysi pre ukazanie menu
3. v menu dalej pokracuj - Modify marquee - Convert to path
4. a mas to
ml
Profil *
zober si PEN TOOL a kresli...
Axamith
Profil
Kvalitně to automaticky nepřevedeš. BMP je vlastně placka. Exportní filtr neexistuje. Pokud potřebuješ vektorovou grafiku, tak to musíš tou křivkou obkreslit jako omalovánky, smáznout bmp a uložit vektor. Já to běžně dělám v Corelu. Jsou nějaký automatický nesmysly, ale většinou je potřeba dodělávat složitě korektury, tak to celý dělám ručně.
DZer
Profil
Souhlas s Axamith... Corel to jistí.... A ještě bych chtěl dodat. Jestli potřebuješ jen mizernej obrys( já to docela často to používám)... Tak stačí danej obrázek převest do jednobitu v čemkoli(nebo v Photoshopu přes filrt) a přes Trace(to je jedna ze součástí Corelu) to převést na vektor...ale to musí bejt dobrá fotka a musíš si stim dost pohrát aby s toho něco bylo(a je to steně jen obrys)... Jinak způsob jak dostat vektor z Corelu do FW ...je přes formát ".ai" ...výsledek pak může to vypadat třeba takle... riderwall.gif

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0