Autor Zpráva
pepan
Profil
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jak převedu v Photoshopu oskenovaný obrázek na vektorovou grafiku. Předem díky
pepan
Profil
vím že to nějak jde, ale nevím jak. Poradí mi někdo?
kala
Profil *
kdesi jsem o tom četl,ale už nevím kde
Joker
Profil
Jestli se za tu dobu, co jsem Photoshop neviděl, něco zásadně nezměnilo, tak Photoshop je rastrový editor. Není lepší si na něco takovéhoto stáhnout přímo vektorový editor (Inkscape například)?
Bubák
Profil
Našel jsem tohle, ale nikde jsem nenašel zmínku, v jakém programu je to dělané:
www.tutorials.cz/tutorial1108-vektorizace-fotky
Glad
Profil
Je to dělané ve Photoshopu, Nástroj Cutout (neboli v české verzi vystřižení) najdete v záložce FILTR - UMĚLECkÉ. Dále je potřeba dát počet úrovní na 8 - max (což je vlastně detail - počet těch vektorových odstínů) Pak Edge simplicity což je Zjednodušení okrajů na 0 (pro detail tvarů) a pak již jen Edge fidelity - Věrnost okrajů na 3, tato funkce není tak důležitá má pouze 3 urovně a vlastně to jen malinko schová jakoby přechody mezi jednotlivými odstíny, takže takové zostření okrajů. Dále už postupujte dle návodu co je tam (není důležité 50 procentní krytí) s krytím experimentujte samozřejmě podle barev jelikož duplikace tmavé fotky má pro oko jiné krytí než světlá.
pepan
Profil
Glad
děkuji Vám za výstižnou odpověď
Glad
Profil
děkuji Vám za výstižnou odpověď

Není vubec zač :)
kuchva
Profil *
nebo v adobe ilustrator
vertigo4
Profil
Joker
Photoshop je rastrový editor
no ani bych neřekl
shaggy
Profil
Photshop je primárne rastrový editor. To že zvláda v menšej miere prácu s vektormi (kreslenie perom a podobné veci) ešte z neho nástroj na vektorovú grafiku neurobí.
Na tieto účely je lepší Illustrator, Corel Draw, alebo Inkscape, ktorý je zadarmo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0