Autor Zpráva
Gandalf
Profil *
Zdravím,

jak dostat text třeba do elipsy vím, ale jak jej deformovat podle elipsy již ne, poradí někdo? Pokud někdo nechápe o ce se snažím, tak mi jde o to, aby jednořádkový text byl vpraven do objektu olipsy tak, aby byl deformován na její tvar, tzn vypadal jako elipsa, tzn, začátek textu smrštěn, ke středu zvětšen a konec opět smrštěn. Jinak řečeno horní hrana textu přikotvena k horní polovině křivky elipsy a dolní k dolní. Zkoušel jsem interaktivní obálku, ale nějak jsem se nedopracoval k výsledku.

Díky za rady...
Bubák
Profil
Text > Fit text to path
Gandalf
Profil *
Text > Fit text to path

Řekl bych, že jsi nepochopil můj záměr, nebo je tam ještě nějaký nástroj, který to provede a já o něm nevím. Aby jsme si rozuměli, mrkni na logo následujícího webu.

http://www.tatra.cz/cz/spodek.asp

jde taky o to aby to makalo i s jinými objekty než je elipsa...
Bubák
Profil
Efekts > Envelope >Vretical (roletka) > Create From (kapátko) > Apply
Gandalf
Profil *
Díky, tak teď jsem se už dopracoval k uspokojivému výsledku.
Bubák
Profil
Gandalf
Pokud dáš deformovat obálkou samotný text, tak se roztáhne podle obálky. Někdy je lepší seskupit (Group) text a obdélník vhodné velikosti (vetší, než text) a pak nechat deformovat obálkou tuto skupinu. Po zdeformování můžeš skupinu rozdělit a obdélník vymazat.
Gandalf
Profil *
Jo díky za radu, to co píšeš je pravda, trochu jsem s tím bojoval bo se mi to deformovalo až příliš do krajů a nebylo to ono...hned to zkusím.... určitě to bude lepší...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0