Autor Zpráva
Petroff
Profil
Mám fungující png zobrazený na pozadí, ve stylech je pomocí konstrukce:
* html xxx {filter:progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='img.png',sizingMethod='scale');}
zajištěno zobrazení v IE6 - vzhled je shodný ve všech browserech.

Kvůli chybičce ve vykreslovacím algoritmu IE6 potřebuji png obrázek oříznout na menší šířku, Photoshop však "vyrobí" obrázek, který se v IE6 zobrazí světleji. Dokonce ikdyž žádnou úpravu neprovedu - soubor otevřu a uložím, dojde ke změně jeho obsahu (neznám jinou aplikaci, která něco takového bez upozornění spáchá).

Chci se zeptat, jak na to. Případně na vhodnější utilitu.

Díky předem
L A I K
Mac
Profil
S PNG si nepomôžeš. Je to známi fakt, že pri PNG je problém s Gamma krivkou, ktorú PNG má vlastnú a nezhoduje sa so systémom. Systém (Windows) má tak problém so správnym vykreslením. Každá aplikácia má tento problém s PNG, tak ako aj každý prehliadač. Viac info: http://hsivonen.iki.fi/png-gamma/

Riešenie: na Mac existuje widget ktorý dokáže naprvaiť PNG tak aby ho aplykácie zobrazovali jednodtne, to však neznamená že správne (netestoval som), na Windows riešenie nepoznám a nečudoval by som sa ak by neexistovalo, pre chabú podporu CM.

Taktiež PNG vytvorené v Photoshope na Macu sa nejaví mať tento problém. Nedávno som testoval vo všetkých bežných prehliadoačoch Win/Mac...

Iná je ale vec, že png sa po exporte zdá bledšie ako v napr. Photoshope, ale pre web je podstatné aby sa jednotne zobrazoval v prehliadačoch. Dá sa dosiahnúť aby PNG vyzeralo v PS rovnako ako bude vyzerať po exporte, ale na Windows sa to asi nedá.
shaggy
Profil
Ja som nedávno prešiel na PS CS3 a tie ukladajú PNG už bez gama korekcie, takže problém bol so staršími verziami (aspoň u mňa).
Petroff
Profil
Ten png před úpravou má gamma hodnoty v pořádku.
Dokonce po úpravě se zobrazuje v prohlížečích jako Opera,FF,IE7 shodně (layout vznikl rozřezáním, takže k posouzení úplně stačí vizuální kontrola).
Jen v tom IE6 se změní => takže něco chybí (nebo bylo změněno) - nešlo by ty data nějak "vytáhnout" (počítám že jsou v hlavičce souboru) a po úpravě velikosti vrátit nazpět? (třebas fileeditorem)

Jde mi o tento jediný případ, obsah png je v podstatě 1px proužek roztažený(=opakující se) do šířky.
Na podrobné studium png formátu zatím nemám čas...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0