Autor Zpráva
Pady
Profil
Mám zde takový problém.
Vytvořil jsem jednoduchý grafický návrh stránky.
www.dezider.yc.cz/15.psd
Rozřezal jsem ho na potřebné sekce. Dokážu udělat - > Soubor uložit pro web -> uložit jako html...
Ale jedna věc se mi nepodařila. Jak mám udělat aby šlo v " hlavním okně, na tlačítka, header, footer ...všude možně" kde to mám rozřezané šel psát text navrch toho obrázku. ? (aby stránka nemusela být celá jako obraz)

Takhle je to stále obrázek ale já bych potřeboval vkládat text do vyšší vrstvy...Snad mě chápete :)

Učím se v tom teprve. Tak jestli je to jednoduché a už to tu někde bylo, tak se omlouvám.


Děkuji mockrát za rady. Když by mi někdo názorně ukázal jak to udělat, tak by to pro mě mělo asi největší hodnotu.
Akacko
Profil
Pady
aby takto šlo psát text, obrázky musíš dát jako pozadí.

Layouty se nedělají pomoci PS nástroje, který ti to hodí rovnou do tabulky, ale kóduje se to ručně pomoci CSS stylů.

Neměl bys dávat volně ke stažení své PSDčka, pokud nechceš, aby se na internetu objevila kopie tvých stránek. Raději to ulož např. do formátu *.png, potom se na tvoji práci můžou podívat i ti, kdo nemají PS
Pady
Profil
Akacko
Díky za radu ohledně toho png :) to mě nenapadlo. Už jsem to změnil.

Jak to udělám jako pozadí ? :)

A s tím Css jsi mě moc nepotěšil. V kodu se dokážu pohybovat, ale psal jsem to naposledy před rokem. Ani nevim kde začít :)
Naštěstí funguje tohle forum.
Pady
Profil
Poradil by mi prosím někdo jak z toho souboru .psd udělat pozadí abych pak mohl například v dreamweavru upravit text ? :)
Nebo to jde jen přez CSS ?

Popřípadně němohl by mi někdo poradit jak to udělat.?

Klidně icq - 326277877

Děkuji
Pady
Profil
Poradil by mi prosím někdo jak z toho souboru .psd udělat pozadí abych pak mohl například v dreamweavru upravit text ? :)
Nebo to jde jen přez CSS ?

Popřípadně němohl by mi někdo poradit jak to udělat.?

Klidně icq - 326277877

Děkuji
Akacko
Profil
Pady
v dreamweavru nevím, ale pomocí css je to jednoduché.

Například chceš aby měla každá položka v menu nějaké pozadí (obrázek)
/*menu*/
<ul>
  <li>odkaz</li>
  <li>odkaz</li>
</ul>

/*styl*/
li
{
  background: url("img.gif") no-repeat ;
}


samozřejmě to bude chtít zarovnat apod, ale to všechno je na netu, stačí hledat
raist
Profil
Pracuji na scriptu do Adobe Photoshopu, ktery vygeneruje .css soubor (a .html nahled s textem/obsahem vrstev ) v nemz jsou nastylovane pisma stejne jako v Photoshopu.

Jednoduchym pojmenovanim vrstev pak primo v Photoshopu urcite zda se ma jednat o ID, Classu ci primo styl konkretniho html tagu.

Verim, ze to photoshopovym webdesignerum pomuze (taky me nebavilo porad preklikavat z .css do photoshopu a zjistovat udaje o danem bloku pisma), a zaroven jako bonus maji po pojmenovani vrstev docela prehledne vytvorenou strukturu budouciho xhtml dokumentu :)

Jak se pracuje s timto scriptem naleznete na videu zde:http://www.youtube.com/watch?v=407TmGl4sXE
A ke stazeni, jako FREEWARE, ho naleznete zde: http://www.raist.cz/psd2css/

Zatim to umi pracovat JEN S PISMEM, avsak uz makam na dalsi verzi, ktera bude chytrejsi a bude umet vyexportovat cely navrh webdesignu do strukturovaneho .xhtml

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0