Autor Zpráva
Gandalf
Profil *
Zdravím,

poradí někdo jak udělat obrys písma jiným způsobem než klasickým nástrojem obrys? Jde o to, že když chci klasický obrys písma převést na křivky, dosti často se to rozbije a je nutný ruční zásah. Někdy je to docela mazec to dát dokupy. Výslednou grafiku následně řežu na plotru. I když mám klasický obrys převeden na křivku, nemá uvnitř částečně výpň a dále jej musím upravit, aby byl vyplněn.

Díky za rady...
Newman
Profil *
Gandalf prosimte mohl bys mi aspon poradit jak ten obrys delas ty ja si vzdycky necham udelat obrys a pak ho rucne prekresluju coz je dost zdlouhavy tak jestli bysmi neporadil jak to delas ty.

diky Newman moje icq jew kdyztak 253542484
Plaváček
Profil
Gandalf

Můžeš dodat nějakou ukázku, třeba screen problému? Osobně, pokud hodlám použít obrys u písma, tak nejdřív font přehodím do křivek a pak ho teprve vybavím obrysem. Žádnou větší potíž jsem nikdy nezaznamenal.

Nebo možná přesně nerozumím otázce.
Str4wberry
Profil
Odpověď pro Newmana:
Efekty > Kontura. Nebo něco takového.
Plaváček
Profil
Str4wberry

Kontura mě napadla také, ale Newman se ptal na obrys. Navíc kontura přeci jenom dělá něco jiného.
Str4wberry
Profil
Já bych řek’, Plaváčku, že konturou to můžeš udělat také, alespoň se mi to tak zdá z krkolomného popisu Newmana.

No nic, můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory…

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0