Autor Zpráva
hal_sk
Zdravím.

Začínam s webdesignom a neviem ako dosiahnuť priehľadnosť časti *.png obrázku (napr.: block_menu.png - biela farba má byť transparency).
Sry, že Vás s takouto chujovinkou otravujem, ale naozaj som to nikde nevygooglil. Všade sa rieši len problém nesprávneho zobrazovania transparency v IE, ale ten základ som nejako nezaregistroval.
Takže. Transparency farba sa nastavuje v obrázku, alebo v html/css kóde. A ako.

Ďakujem za info.
Medvídek
Profil *
To si nastavis v programu :)
hal_sk
To si nastavis v programu :)
Myslíš Photoshop? Kde? Pri ukládaní do *.png sa ma akurát opýta či uložiť vrstvy, alebo nie.
Miloš
Transparency farba není problém.
Není problém s jednou barvou, která má nastavenou naprostou průhlednost. Tohle umí i GIF, se kterým taky nebyl problém.

Problém v IE je s průsvitností, neboli 256 „odstíny“ průhlednosti, čili tzv. alfakanálem.

Schválně se podívej na následující obrázek jendak v IE 6, a pak v nějakém prohlížeči (FF, Opera, IE 7):

Chybné zobrazení v IE 6 se však dá eliminovat, viz například http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=5&topic=61 388
hal_sk
Miloš
Ano. To je problém, aj keď vypadá to tak, že riešiteľný.
Ale momentálne by som rád zvládol aspoň to nastavenie transparency color (základné, nie (zatial) multikanálové). Kde sa to vo Photoshope dá nastaviť?
Medvídek
Profil *
Miloš
Tady šlo spíš o to jak ho vytvořit, ne zobrazit :) Bohužel v photoshopu nedelam :(
flz
hal_sk
transparentne plochy si musis spravit vo photoshope a to tak, ze v dokumente ktory ma transparent background jednoducho vymazes grafiku, resp. nastavis gradient na priehladnu farbu.
potom takyto obrazok vyexportujes cez File>Save for Web do formatu PNG-24 a zaskrtnutym polickom Transparency.

ak sa ti to nepodari, tak napis a poslem sem screenshot
hal_sk
flz
Aha, dík. Ja som používal "Save as", a mal som použiť "Save for Web", tam som robil chybu.
Ešte musím vyšpekulovať správne zobrazenie v IE a bude to OK.
Keď sa mi to nepodarí, tak ešte vznesiem dotaz.
Zatím dík.
hal_sk
Tak už to ide aj v IE6.

Použil som tento návod:
eroxia.net/...

A tieto CSS kódy:

#pruhledne
{
 height: 500px;
  width: 500px;
  margin: 0;
  filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader
  (src='test2.png',sizingMethod='scale');
}

head:first-child+body #pruhledne{
  background: url(test2.png);
}
Besir
heh já mam jinej problém, mě se sice v poho daří zobrazit png transparent i s alfa maskou pokud je jako element img ale pokud je z css tak to nejde, poradí mě někdo ?eventuelně jak ve photoshopu vytvořit png32 . Děkuji
Miloš
Besir
S Fotošopem ti sice neporadím (pro mé amatérské počiny je Gimp víc než dostačující), ale pokud jde o RGBA-PNG vkládané pomocí CSS, skvěle se mi osvědčil ie6pngfix.htc – viz výše uvedený odkaz na http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=5&topic=61 388
Ponožka
Profil *
Ja som sa inšpirovala týmto kódom,ale v Opere mi obrázok nezobrazí.

#pruhledne
{
height: 493px;
width: 251px;
margin: 0;
filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader
(src='clanky.png',sizingMethod='scale');
}

hack: first-child+body #pruhledne{
background: url(clanky.png);
}
Ponožka
Profil *
* head: first-child+body #pruhledne{
Miloš
Ponožka
Tak tohle jsem nějak nepobral. To je nějaký hack? A proč je za head ta dvojtečka?
Měsíček
"Tak tohle jsem nějak nepobral. To je nějaký hack? A proč je za head ta dvojtečka?"

To je spolehlivý hack, jak odrovnat všechny prohlížeče :) .. bez milosti.
Ponožka
Profil *
ale mne nejde :( čo mám na ňom zle?
Měsíček
Vše.
Ponožka
Profil *
Thanx
Ponožka
Profil *
Thanx

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

• Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: