« 1 2 »
Autor Zpráva
SuE
Profil
Pro lamy, začátečníky a jiné poddruhy webdesignérů :-)

paintnet.suewebik.net

Je to free grafický editor, má to vrstvy, hromadu efektů a hlavně je k tomu spousta pluginů, které se můžou hodit i pro webdesign. V plánu jsou i překlady tutoriálů (zatím je tam jen odkaz na zdroje)

Jestli začínáte s grafikou, tak jako přípravka pro fotošopu "zadarmo" by se to mohlo hodit. Licence umožňuje i komerční využití
Měsíček
Profil
Zajímavé, ale není přeci jen GIMP, lepší?
SuE
Profil
gimp mi nepadl do pracky, sice jsem ho zkoušela tak před 3 rokama ale nemyslím, že by od té doby vypadal o moc jinak

to je spíš otázka pocitů, nicméně je sdílí hodně lidí :-)
Lexter
Profil
SuE
Komu se nelení (při hledání) tomu se zelení :) http://www.gimphoto.com/.
Lexter
Profil
Každopádně Paint.NET považuju za výborný program pro fotozačátečníky a ty, kteří začínají s grafikou obecně. GimPhoto Desktop jej však natolik převyšuje funkcemi, schopnostmi a přívětivostí, že snad ani nemá cenu sáhnout po něčem jiném.
imploder
Profil
Každopádně Paint.NET považuju za výborný program pro fotozačátečníky a ty, kteří začínají s grafikou obecně. GimPhoto Desktop jej však natolik převyšuje funkcemi, schopnostmi a přívětivostí, že snad ani nemá cenu sáhnout po něčem jiném.
Je to velký rozdíl oproti normálnímu Gimpu?
SuE
Profil
proti normálnímu gimpu je to přítulné, gimpshop jsem nezkoušela, protže s paint.net jsem happy :-)

na druhou stranu jsou věci, které v paint.net ještě nejsou a v gimpu asi ano, přece jen je to mladší program
Lexter
Profil
imploder
Obrovský a propastný.

SuE
Kdo mluvil o tom šmejdu GimpShopu? Mluvím o GimPhoto Desktop 1.0. Na druhou stranu když jsi s PN happy, pak není co řešit :). Já na druhou stranu potřebuji něco, co osahuje dejme tomu pero, zesvětlení, ztmavení a jiné funkce a nástroje.

Když tak, tak už se všichni podívejte na ten link a nebo na http://king-tutorials.cz/znate-gimphoto-desktop/, pak už nebude teprv co řešit :).

Sama jsi to řekla. paint.NET je pro lamy. Takže stránky OK a já jim fandím.
SuE
Profil
já neřekla, že paint.net je pro lamy, já jsem začala dělat web o paint.net pro lamy mně podobné, což je hoodně velký rozdíl :-)

dívala jsem se na ty obrázky vytvořené v gimp photo a co jsem tak slídila v paint.net foru, jsou tam i hezčí. To už pak není otázka programu ale schopností grafika :-)

na win vidím pro paint.net dobrou perspektivu, protže je schopný víc využít toho, co windows umožňují, a v připravované verzi 4 bude spousta věcí, které jsou teď jen pluginy, zaintegrovaná přímo v programu
pak asi budu muset většinu webu předělat, tak ani nevím, jestli se mám na to těšit, ale zatím si užívám objevování stále nových možností, oproti umrtvenému photofiltre 6 je to příjemná změna :-)

hele, já tady nebudu za nějakého apoštola víry jediné a pravé, každý si může najít to svoje :-)
Lexter
Profil
SuE
Pak máme jiný vkus, neviděl jsem v paint.NET hezkou grafiku :). IMHO v PN se nedá kreslit. Myslím kreslit jako kreslit a ty obrázky jsem tam ukazoval.

Sanozřejmě, každý si děláme v tom svém a to je OK :). Já jen reagoval na reakci tvoji na příspěvek měsíčka, kdy jsi plácla něco o gimpu. Logicky jsem ho bránil, protože to byla zcela mylná informace a mohla by odradit další uživatele slídící na fóru.

Edit: Pak jsi zase zcela mylně uvedla kec o GimpShopu, což je měsíce mrtvý projekt, na který autor totálně dlabe, zase jsem to musel uvést na pravou míru. No nemusel, ale rád, Gimp jako takový nemá na freeware scéně konkurenci.
SuE
Profil
hej, o gimpu jsem nic neplácla, to byla hluboce prožitá subjektivní zkušenost podložená praxí, kdy jsem se tehdy usilovně snažila udělat "roztahovací" koláž pro harrington.suewebik.net (ty dvě lodi nahoře), nakonec jsem pak skončila u photofiltre :-)

njn, gimpshop a gimphoto jsem teda nezvládla, no :-)
ale o té konkurenci ... hmm, to se ještě uvidí .. nebo taky ne
Lexter
Profil
Sue, pojďme rozvinout diskusi :). Pro mě je nadmíru zajímavou.

O gimpu jsi plácla tedy přestřelila, což je jedno v tom smyslu, že si argumentovala něčím nepodloženým, to tedy nechme být, je to fuk.

Argumet že jsi G a G teda nezvládla spočívá ve výše uvedeném smyslu nebo to byli editory natolik cizí? Ovládání gimpu ať už v jakémkoli derivátu je předmět dlouhých sporů.

K té konkurenci. Jistě, uvidí, Paint.NET ani jeho vývojář se nikdy nepovažovali za cílevědomý projekt. Gimp naproti tomu má plány. Uskutečňuje je jen pomalu a docela často do gimpu valí takové prasečiny, že mě to až zaráží, ale je tu něco vidět. Pokud vývojáři přijmou fakt, na který je upozorňováno tvořením MDI mateřských aplikací, pak padne další důvod, pro používat "ubohé" alternativy jak photoshopu, tak gimpu, jako je například Paint.NET nebo třeba Pixia.

Je tu halda grafických editorů Od Image Editoru PX, který umí tak maximálně oezat obrázek a ještě jeho okraje zprůhlední ve freeware scéně přes Paint.NET až po Gimp a jeho deriváty, kterých je teď už halda.

Pak tu máme řádově jinou kategorii, kam spadá painter, photoshop, corel draw. Ne o zaměření programů tu nejde, berme to jako jednu velkou skupinu programů, ve kterých se dá nakreslit čárka nebo vyplnit obdélník nedejbože kruh.

Tuhle kategorii ale nechme být, bavíme se tu sice o prakticky stejné věci, ale je irelevantní z hlediska cílové skupiny. No pokud to nejsou češi což jsou a tudíž by byla relevantní, protože češi jsou parta warezáků. Nemluvíme tu ale jen o nich.

No, zase jsem se trochu rozepsal a ne zrovna objektivně, takže bych rád předložil otázku.


Proč se používá Paint.NET nebo Photo Filtre nebo Pixia nebo dalších x desítek programů, když je tu lepší řešení. A tedy již zmíněný GimPhoto Desktop? je to zakořeněná nenávist? Je to chtíč splynout s nněčím malým a roztomilým jako je Paint.NET? Občas mi to přijde i jakou soucit. Nebo je to prostě jen neznalost a neinformovanost? Něco by se dalo dokázat neco vyvrátit.

Nebo to je potřeba pracovat s něčím, co není zas až tak rozšířené a člověk má pak pocit, že se liší? Difko je velmi sexy.

Podle mě je to holá lenost hledat a nacházet řešení, která by znamenala zvednout zadek a nebo splynout. Nebo jen prostá obava být v něčem stejný. To je ve většině případů strašně fajn, ale někdy to z nás místo rebelů dělá idioty. Jak se na to koukáš ty?
Lexter
Profil
SuE
hej, o gimpu jsem nic neplácla, to byla hluboce prožitá subjektivní zkušenost podložená praxí,
Což nic nemění na faktu, že jsi tu plácla "kec" jako Brno :). Letité zkušenosti dob dávno minulých nepovažuji za dostatečně důležité v těchto dobách. Světem hýbou informace, proto je tu net, proto tu jsou noviny, proto tu je Blesk, který nám ukazuje světové celbrity s roztaženýma nohama při výstupu z auta. :)

Kdo nemá informace, je v háji, takhle to ted chodí a vždycky chodilo.

Ne, nesnažím se být ostrý a už vůbec tě nechci urazit, jsem jen rozhohněn. Rozhodně mě zajímá tvá odpověď jako odpověď člověka pracujícího právě v těchto aplikacích. Takže jsem jen zvědav :).
SuE
Profil
lextere, gimp má stejné ovládání teď jako tehdy a to ovládání mi vadilo. Proto jsem se k němu už nevrátila. Porovnávala jsem ovládání gimp a paint.net, možná jsme každý porozuměli otázce měsíčka jinak.

jako hlasatel víry mi tu ale připadáš ty. Fajn, máš gimpphoto, líbí se ti. Neberu ti to. Mě se líbí paint.net, právě proto, že je jednoduchý a intuitivní. A proto, že se mi líbí a stačí mi, nemusím už hledat nic jiného, já si svůj program našla, různé programy vznikají pro různé uživatele. Nepotřebuju v něm kreslit, to už bych radši sáhla po tužce a papíru, a kdybych chtěla kreslit na kompu, tak asi po pixii.

Proč se používá photofiltre - protože NEMÁ vrstvy, protže je jednoduchý a protože spoustě lidí stačí. Když někdo začíná, a tím nemyslím mladé naděje našeho webdesignu, ale třeba matky v domácnosti, které si chtějí upravit fotky miminek přidáním kytiček a rámečků, jsou pro ně vrstvy španělská vesnice a spousta lidí se tím prokousávat nechce. Web pro photofiltre jsem dělala v roce 2005, to ještě ani paint.net ani žádná přítulnější verze gimpu nebyly, a i když je vývoj programu (ve free verzi) v podstatě umrtvený, návštěvnost webu je stabilní - photofiltre své uživatele stále má

Jistě, po čase hodně lidí zjistí, že chtějí něco víc, a někteří přešli na photofiltre-studio, které je placené, ale myslím, že většina lidí to koupené nemá. Do PF studia se mi nechce, protže většina zdrojů je francouzsky a to fakt nemusím :-)
Paint.net sleduju tak tiše se zájmem už dva roky a ta poslední kapka, kterou jsem potřebovala pro přechod, byly Custom brushes. Baví mě dělat weby o tom, co mě právě baví, a to je momentálně paint.net. Když dělám web souběžně s tím, jak ten program zkoumám, projdu si většinu problémů, které začátečník má, a které odborník už dávno zapomněl :-)

K té větě o zvedání zadku .. já tedy při hledání na netu zadkem nehýbám, ale každý jsme jiný, že :-)

kromě tvrzení že paint.net je o ničem a gimp photo je dokonalý, a že jsem v podstatě lenoch (no a?), jsem v tvém rozohněném příspěvku žádné věcné argumenty nenašla.
imploder
Profil
Nějak ten GimPad nechápu. Nainstaloval jsem GimPhoto a GimPad (dřív se jmenoval GimPhoto Desktop) a nějak z toho nejsem moudrý. Mělo by to integrovat okýnka GIMPu do jedoho velkého okna jako ve Photoshopu, ale nedělá to nic, akorát to spustí (upravený) GIMP a okýnka jsou pořád samostatně jako dřív. GimPad vypadá jako jedno velké prázdné okno se šedým pozadím, nahoře se dá jenom měnit Themes a otevřít Help (tam se ale nic bližšího nepíše). Jak to mám zprovoznit?

Akorát teď GIMP nemám česky :(
Lexter
Profil
imploder
Nespouštěj gimphoto, ale gimpad. Máš tio tam i napsaný.
imploder
Profil
Nespouštěj gimphoto, ale gimpad. Máš tio tam i napsaný.
A co mi to pomůže? Takhle jsem to taky udělal. Když kliknu na okno GimPadu, všechny panely mi zmizí. Jenom je k tomu připíchnuté hlavní okno GIMPu (to s nástrojema).
imploder
Profil
a taky mi GimPad nejde ukončit, musím ho vždycky odstřelit
imploder
Profil
Ani v těch okýnkách není funkce "vždy navrchu". Prosím poraďte, co s tím. Opravdu netuším, jak to mám udělat. Chová se to pořád jako GIMP. Nemůže tomu náhodou vadit, že jsem neodinstalovat původní GIMP? Ten mi pořád funguje, v původní podobě.
Lexter
Profil
imploder
Tak se to možná hádá v registrech.

Ono se to bude stejně pořád chovat jako gimp, až na to že klasický gimp je obalen do mdi a má podstatně větší možnosti v nástrojích.
imploder
Profil
mdi? vždyť klasický GIMP má všechno samostatně.

má podstatně větší možnosti v nástrojích
GimPhoto má být přece o rozšíření funkcí, nebo se mýlím? To je trochu paradoxní, že by toho jeho nástroje měly umět podstatně míň. Podrobně jsem to zatím nezkoumal.
imploder
Profil
tak teda nevím, jaký to má smysl
imploder
Profil
má to naopak nástrojů víc
imploder
Profil
A líbí se mi, že to taky má škálování stopy přímo v nastavení nástroje. Nevím, co's myslel těma menšíma možnostma.
EDIT: a taky hromadné zpracování obrázků (David's batch processor)
Lexter
Profil
imploder
Co takhle kdyby jsi si přečetl oficiální informace?

GimPhoto 1.4 byl vytvořen úpravou binárních souborů (později kódů) základního grafického editoru Gimp, tuším 2.5. Byl trochu přepracován interface, doplněny funkce separate, uložení pro web, rozšíření fotografickými filtry, základní sady podkladů a mnohé další.

byla vytvořena nadstavbová aplikace GimPad, která obaluje GimPhoto do mateřské okna a chová se jako standardní windows aplikace s tímhle postiženým stylem hazardování s okny.

Ale furt je to jen a jen gimp.
imploder
Profil
byla vytvořena nadstavbová aplikace GimPad, která obaluje GimPhoto do mateřské okna a chová se jako standardní windows aplikace s tímhle postiženým stylem hazardování s okny.
A to právě nedělá. U mě teda nedělá vůbec nic.

"postiženým stylem hazardování s okny"? Tak by se dal nazvat spíš GIMP - ty okna dělají bordel a když překliknu na něco jiného, tak je musím zase pracně vytahovat po jednom. Ale už je mi to celkem jedno, takhle to taky jde.
Lexter
Profil
imploder
Pak se podívej na ty stránky ještě jednou, snad si všimneš, že GimPad je nový, starší verze se jmenuje GimPhoto Desktop 1.0. ta byla finální. Těžko pomáhat, když je někdo lenivý.

A četl jsi když jsem říkal, že se ti to možná hádá s registry gimpu?

"postiženým stylem hazardování s okny"? Tak by se dal nazvat spíš GIMP - ty okna dělají bordel a když překliknu na něco jiného, tak je musím zase pracně vytahovat po jednom.
Každá aplikace ve windows je jak malý správce oken a každá taková aplikace si to dělá po svém. To je ten pravej bordel. :) A imho nemůžu za to, že celozu dobu koukáš jen na jednu plochu, na které není místo absolutně na nic. Gimp nebyl nikdy koncipován jako něco, co by si tvořilo vlastní okna. využívá systémových řešení.
imploder
Profil
Pak se podívej na ty stránky ještě jednou, snad si všimneš, že GimPad je nový, starší verze se jmenuje GimPhoto desktop 1.0. ta byla finální.
To vím taky. Prostě novou verzi přejmenovali na GimPad. To je důvod ji nepoužívat? Oficiální zdroje právě prosazují právě tuhle verzi. U "finálního" GimPhoto Desktopu 1.0 je: (if you want to use GimPhoto Desktop 1.0, beware memory leaks)
pěkná "finální" verze!
Lexter
Profil
imploder
Ale fungovala prakticky všem, tak nemám důvod o ní prohlašovat, že je to nedodělek. Pokud smím podotknout, GimPad taky nepoužívám. Mám Desktop.
imploder
Profil
Tak jsem zkusil GimPad vyměnit za GimPhoto Desktop 1.0 a k ničemu to nevedlo. Ukotvilo to jenom hlavní okno, ostatní zůstaly volně jako předtím. A stejně jako předtím to šlo ukončit jen přes killprocess. Nemá to cenu.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0