« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Nox
Profil
Railbot
Myslíš z hlediska kvality a rychlosti vykreslení na prohlížeči?
Tak asi ok...ikdyž on každej řádek přidá tunu pixelů, takže nějak vyvážit...
Railbot
Profil
Nox
Tak. I z hlediska počítače. Ono se to zdá jako zbytečnost, ale když se nad tím člověk zamyslí, tak je lepší používat ty obrázky alespoň o těhlech rozměrech, datově to téměř nic navíc nestojí a počítači, potažmo prohlížeči to uleví.
Jupíí
Profil
5
Jupíí
Profil
Já nevím co na to říkáte ktrý je podle vás nejlepší?
Jupíí
Profil
Nox
Railbot
Tak co je tedy lepší 1px : 1px nebo 10px : 10px
Nox
Profil
Railbot
Právě bych řekl, že kvůli tomu, že je to hodně dlouhý/široký, tak se každý px celkem projeví
...ale jako datově nemám co mluvit s webem s přes MB layoutových obrázků;)

Jupíí
Utlum tu oranžovou a trochu zoranžov tu bílou...a určitě si přečti, co jsem psal v #28, protože se to na tom nijak neprojevilo;)

Proč jsou oba rozměry stejný? Dej tedy u širokýho 10px výška a šířku nech a u vysokýho naopak
Nox
Profil
A pro web jsou lepší ty se svislým gradientem
Jupíí
Profil
takže asi takto
Railbot
Profil
Jupíí
Delas ty prechody moc ostre. Tebe to nebije do oci? Kdyz delas prechod do bile, tak nemuzes vybirat nejake syte barvy, musis jemnejsi odstiny.
Jupíí
Profil
( jak se sem nahrávají obrázky jako to je na #11 )
Jupíí
Profil
Delas ty prechody moc ostre. Tebe to nebije do oci? Kdyz delas prechod do bile, tak nemuzes vybirat nejake syte barvy, musis jemnejsi odstiny.
tak nějak takto?
nebo ještě trochu zesvětlit?
Jupíí
Profil
svislým gradientem

Ježiši co to je ( s grafikou začínám :-( )
Railbot
Profil
svislým
To je opak vodorovného :o)

gradientem
To je ten barevný přechod.
Jupíí
Profil
aha ( svislí chápu )
Jupíí
Profil
Co myslíte takto
Jupíí
Profil
( - Který program je na toto nejlepší ( podle vás ) )
Nox
Profil
Už je to lepší, ale fakt bych to dal shora dolů....a nedával bych to do 100% bílé, tu nejsvětlejší bych dal lehce oranžovou (ale fakt jen lehce)

Podle mně photoshop...ale samozřejmě není levný, že;)
Jupíí
Profil
TAKto??
Miloš
Profil
Railbot
vykreslovat Xtisíckrát 1px není zrovna košer
Když já nevím – teoreticky se to zdá správně, ale prakticky – při výkonech současného HW – dělal někdo někdy test s rychlostí vykreslování?
Udělal jsem dvě testovací stránky – svislé pozadí (1000px vysoké) s repeat-x, jedno široké 1px, druhé 10px.
Zkus si ty stránky načíst a řekni, jestli se rychlost vykreslování lišila natolik, abys to postřehnul:
http://kesolim.sweb.cz/TMP/prechody/1px.html
http://kesolim.sweb.cz/TMP/prechody/10px.html
Jupíí
Profil
ne to zrovna ne ale ten mám nějakou starší plnou verzi
Jupíí
Profil
Je to skoro stejné ( umě ) ale co pomalejší PC
Jupíí
Profil
když to ale dám vodorovně jako tady tak se mi do toho bude blbě dělat obsah zato kdyby to bylo vodorovnětak by to šlo lépe(můj názor)
Jupíí
Profil
( neví někdo jaké tu bylo nejdelší téma - zachvilii budeme první ) ) xD :o)
Jupíí
Profil
Hele já si du lehnou bolímě s toho hlava třeba to někdy dořešíme. Jinak Díky
Railbot
Profil
Miloš
To není dost dobře měřitelné. Ale je to správný postup. To je to samé jako názor, že nemá cenu nějak web optimalizovat v podobě bez obrázků, protože při současných rychlostech linek...a mohl bych pokračovat dalšími příklady. Prakticky dnes možná, možná bez významu, ale teoreticky je to ok. IMO je to právné a dělám to tak, nestojí to nic navíc. Nikomu to nenutím. Každý dle svého.
vertigo4
Profil
Jupíí
neví někdo jaké tu bylo nejdelší téma - zachvilii budeme první
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=stats ;-)
Nox
Profil
Miloš
To co mě doma jede plynule se mi ve škole seká, takže na tom možná něco bude...ale na druhou stranu to neřeším, takže;)

bolímě s toho hlava
A co teprve nás ty experte;)

e mi do toho bude blbě dělat obsah zato kdyby to bylo vodorovnětak by to šlo lépe(můj názor)
1) Stejně musíš obsah něčím podložit, takže je to jedno
2) Při vyšším rozlišení nebude vodorovné opakování (tzn. někde třeba ve 4/5 obr. by to zase začlo přecházet do bíléú
to nebude hezký...
3) ...naopak svislý je v pohodě...a imho hezčí
Miloš
Profil
Nox
To co mě doma jede plynule se mi ve škole seká, takže na tom možná něco bude...ale na druhou stranu to neřeším, takže;)
Počkej, ty jsi teď ve škole, nebo nemluvíš o těch mých dvou stránkách?

Railbot
názor, že nemá cenu nějak web optimalizovat v podobě bez obrázků, protože při současných rychlostech linek
To přirovnání nesedí, protože třeba i dnes užívané gprs je pomalé jak sviňa, pak jsou tu lidi s bezplatným pomalým internetem 64 kb/s (včera jsem u jednoho takového trpěl), takže se dá očekávat, že si budou vypínat obrázky, stejně jako mám spoustu zrakově postižených kamarádů a známých, pro které je textová alternativa nezbytná.
Na stranu druhou – rychlost repetice pozadí má imho na starosti grafická karta a pochybuju, že dneska někdo leze na web s třeba S3 Trio s 1 MB videoramky (a když, tak nejspíš k v rozlišení 800×600; když někdo nemá na obstojnou grafárnu, což v tomto ohledu splňují i současné integrované, těžko bude mít na velký monitor, který by mu pak stejně nebyl nic moc platný).
Railbot
Profil
rychlost repetice pozadí má imho na starosti grafická karta
Píšeš CSS pro prohlížeč nebo pro grafickou kartu? Grafická karta ti dovolí pozadí zobrazit, 10000x vykreslit na stránku to musí prohlížeč = zatížení procesoru. Nebavíme se tu o nějakých velkých rozdílech, ale o tom, že to pomoci může. Lddé mají různé počítače, i neskutečné šunky. Nevím proč by někdo nemohl mít archaickou grafárnu, když na web leze s IE 5.0. A že takových lidí bude málo, několik tisíc určitě. To je to samé jako se zrakově postiženými a uživateli GPRS a podobných hrůz.
Nox
Profil
Počkej, ty jsi teď ve škole, nebo nemluvíš o těch mých dvou stránkách?
Ani jedno, testoval jsem před časem a mluvím o jiných stránkách (změna opacity divu pokrývajícího celou obrazovku,
nejelo to moc plynule, no...)

J, třeba na mobily to asi mít vliv může
« 1 2 3 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0