« 1 2 »
Autor Zpráva
pantondavo
Profil
Krásný slunečný den!
Prosím všechny čtenáře tohoto vlákna o pomoc při výběru loga pro Český text (jen pro souvislost, Český text se zabývá copywritingem, psaním textů, redigováním apod...). Chceme se zákaznicí znát názor široké veřejnosti, ale i odborníků, kteří se v grafice pohybují. Budeme rádi i za komentář k logu.

Všem moc díky! |:-)
kletely
Profil
pantondavo
1 a 2 inak je to trochu jednoduché.

OT: Nechce sa založiť nová "Témata" pre loga?
pantondavo
Profil
OT: Nechce sa založiť nová "Témata" pre loga?

Jsem pro! |:-)
Jobík
Profil
OT: Nechce sa založiť nová "Témata" pre loga?

Taky bych byl pro
kajaman
Profil
ani jedno, přinejhorším č.2 :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na kletely, pantondavo a Jobíka:
Už máme kategorii pro webovou grafiku, ta bohatě stačí. Nevím, proč všichni strkají dotazy týkající se grafiky do „Názorů na stránku“.
pantondavo
Profil
kajaman
ani jedno, přinejhorším č.2 :)
Řadíš se mezi širokou veřejnost nebo mezi odborníky?
Inpocasi
Profil
1 a zejména 2 - háčky a čárky vypadají jako by je psalo malé dítě
3 - nějak mi to nesedne
4 - dobrá
5 a 6 - nejhorší (hlavně u 5 ty černá kolečka)
7 - hrozné
8 - průměrné
9 - poměrně velké
10 - dobrá
Měsíček
Profil
3 a 10 ostatní jsou hrozné ;)
grimword
Profil
nevim jak to delas, loga vypadaji ze grafice rozumis, ale nelibi se mi ani jedno ( za sirokou verejnost )
quinux
Profil
pantondavo
2, 3 a 4 se mi líbí (přičemž bych se rozhodoval mezi 3 a 4)

1, 5 a 6 - na první pohled není vidět diakritika

7 a 8 jsem trochu nepochopil

9 a 10 jsou zbytečně velké (přičemž 9 ještě hnusné ;)
kajaman
Profil
pantondavo
jednoznačně "široká veřejnost"
Timy
Profil
Desítka vypadá použitelně.
pantondavo
Profil
Měsíček
3 a 10 ostatní jsou hrozné ;)
Hrozný je jen jeden – IVAN! ;-)
Kalby
Profil
me se libi 4
Venca V
Profil
Podle mě je nejlepší ze zde uvedených číslo 2, nejlépe odpovídá tomu, čím se budete zabývat. Jen trochu propracovat háčky a čárky, aby vypadaly jako opravdu dopsané.
vertigo4
Profil
pantondavo
Nelíbí ani jedno... když už, tak 10.
Dero
Profil
Pokud něco, tak čtyřku. A bacha na kerning dvojhlásek "ex" a "ký".

Zde opakovaně chválená desítka mi přijde jako jedna z nejhorších. Představte si takhle vysoké a barevně plytké logo v kontextu webu. Barevnost jde do háje hned, hranatý font dá webu nevědomky striktně rektangulární ráz a vysoká hlavička zabere zlatem vyvažované místo nad přehybem stránky.

Být vámi, vyhnu se hranatým fontům, pokud máte zcela zjevnou tendenci tlačit ilustrativní prvky loga do kruhovitého tvaru.
YoSarin
Profil
3. nebo 4., ale to třetí by chtělo ješte trochu vypilovat... Nejhezčí je IMO (široká veřejnost) čtyřka...
Mladý (ne tak široká veřejnost (právě dodělává grafickou VOŠku)) se líbí 3ka, ale chtělo by to obyčejný font (včetně háčků apod).
Gekon
Profil
4, 10, jsem laik.
pantondavo
Profil
Dero
1| kontrast hranatého písma a oblých tvarů (btw to písmo má oblé konce)
2| Vysoká hlavička jde do módy a navíc takto velké logo by do optického středu nezasáhlo
3| Kerning beru na vědomí, díky!
4| Barevnost je ilustrativní, libovolná
5| Dalsí práce s tímto logem (č. 10) (vizitky, letáky apod) je radost, ptž je jednoduché a dá se na něm kvalitně stavět
joe
Profil
Logo č. 4 je z uvedených jednoznačně nejlepší.
Dero
Profil
pantondavo

1/ Kontrast je už několik let módní slovo, které se používá jako obhajoba nonestetické kompozice. Přitom kontrast má v kompozici celku jeden z komponentů zdůrazňovat bez toho, aby byla dotčena estetická harmonie celku. Hádat se nechci, jenom zmiňuji, že v tomhle případě mi kontrast kruhového podkladu a hranatého fontu estetická nepřijde.

2/ Vysoká hlavička jde do módy (už čtvrtým rokem, co pozoruji) především na webech, u nichž záleží na prvotním estetickém účinu, tj. fotogaleriích, osobních prezentacích grafiků atp. Na webu, který se zabývá primárně textem, bych si ten textový obsah nedovolil příliš odsouvat. Tím neříkám, že hlavička nemá dýchat.

3/ Jop, tam se snad shodneme. :o)

4/ Ale pořád se ještě operuje s jednou barvou. To logo stojí na výrazném barevném podkladu, v němž je vyrýsován bílý text. Při návrhu zbytku webu pak budeš nucen pracovat primárně s touto jedinou podkladovou barvou vzhledem k míře jejího zastoupení v logotypu. Je poměrně jedno, jaká ta barva nakonec bude.

5/ S kruhem se na vizitkách příliš dobře nepracuje, ta tvůrčí svoboda se nakonec redukuje na jediný problém - totiž jak na tu vizitku dostat celé logo tak, aby nezabíralo celou jednu stranu a text zůstal stále dobře čitelný i pro lidi se slabším zrakem.
pantondavo
Profil
Dero
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím dokonce nesouhlasit, ale to je tak všechno, co proti tomu můžeme dělat. |:-)
Dero
Profil
pantondavo: Jen prezentuji svůj názor; přesně dle tvé úvodní pobídky. :o)
Str4wberry
Profil
Mně se líbí 3 a 4 (víc asi 4, když tak bych na trojce alespoň zajistil, aby se červená část písmena „s“ tolik nelepila na „e“) — v podstatě jediná loga s „nezbastlenou“ diakritikou, pominu-li 9, které se mi opravdu nelíbí a 10, které jsem, tuším, již někde viděl.



Chamurappi: „Nevím, proč všichni strkají dotazy týkající se grafiky do ‚Názorů na stránku‘.
Mohlo by to být pozicí obou sekcí shora na titulní straně.
Dranel
Profil
pantondavo
Ani jedno. Stavěl bych ale na 2 či 3. Jsem "široká veřejnost".
pantondavo
Profil
Dero
Já to nemyslel nijak špatně, naopak jsi jeden z mála, který dokáže své rozhodnutí profesionálně objasnit.

Str4wberry
10, které jsem, tuším, již někde viděl.
To se právě taky podezírám, že mi zůstalo v hlavě, ale nemůžu vzpomenout kde a co to bylo...
slabyfdsg
Profil *
poslední
YoSarin
Profil
pantondavo
10, které jsem, tuším, již někde viděl.
To se právě taky podezírám, že mi zůstalo v hlavě, ale nemůžu vzpomenout kde a co to bylo...

Mě připomíná logo czechpointu, ale to opravdu jen zlehka... :)
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0