Autor Zpráva
yFang
Profil
Jak mám v PS nakreslit perem nějaký objekt tak, aby v něm byla díra. (Např. mezikruží)
Kalby
Profil
musis si nejdriv nakreslit cely objekt bez "diry", pote kliknes na vrstvu s objektem se macknutym CTRL tim ho vyberes, v palete select das zuzit nebo tak nejak presne ted nevim, vyberes si o kolik px, pak si jen zalozis novou vrstvu a stisknes ALT+BACKSPACE tim se vyber vyplni pozadovanou barvou a mas hotovo
yFang
Profil
Asi jsem se špatně vyjádřil. Potřebuji prostě, aby tam byla normální díra - aby pod ní bylo vidět to co pod ní je a aby měl ten objekt takový tvar.
 _____
|  _   |
| |_|  |   - aby třeba v tomhle místě byla díra
|______|

A chtěl bych, aby když pak dám třeba vytažení, aby se vytáhla i ta díra zevnitř, jestli mě chápete.
Kalby
Profil
no tak to uz neni tolik jiny, ale musissi ten tvar nejdriv zkonvertovat na vrstvu, pote to udelas uplne stejne az po ALT+BACKSPACE, a misto toho das jenom DEL tim se ti cast te vrstvy vymaze a budes tam mit pruhlednou diru
yFang
Profil
Kalby
ale musissi ten tvar nejdriv zkonvertovat na vrstvu
No jo, ale já to chci mít ve vektorech.
Kalby
Profil
tak to nevim jestli photoshop umi jestli to chces mit ve vektoru mel by jsi to delat v ilustratoru ten myslim nejakou takovouhle funkci ma
Bubák
Profil
tak to nevim jestli photoshop umi
Já to taky nevím, ale ve vektorových editorech jde o jednu ze základních funkcí.
Dodatek: dělá se to kombinací objektů.
yFang
Profil
Bubák
Dodatek: dělá se to kombinací objektů.
Ano už vím, něco jsem si o tom našel.

Jinak dík za snahu. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0