Autor Zpráva
Lexter
Profil


Nejsem nijak rozhodnut, proto vás prosím, kterou variantu vybrat pro další zpracování? Jsou to zatím jen bitmapově zpracované obrázky a nijak zvlášť kvalitně, berte na to prosím ohled.
fantomasmag
Profil *
Lexter
Tak ta 3. a 4. varianta mi přapadá nejlepší.
vertigo4
Profil
Lexter
Mně se zase líbí 6 a 8.
lamka2
Profil *
Lexter
urcite vol kona s kridlami ak je to pegas
a tiez ako vertigo4 6 a 8
Dero
Profil
Pegasus zleva s tím, že:

a/ Mám zato, že Pegasus roh nemá. Roh má pouze jednorožec, tomu ale zase chybějí křídla. Samozřejmě výklady a zpracování se různí, ale myslím, že tohle je převažující interpretace.

b/ V červené variantě je třeba mnohem lépe prokreslit křídla.

Jinak je to poměrně efektní.
Lexter
Profil
Dero
Já viděl tolik interpretací, že mi z toho jde hlava kolem. Budu se muset rozhodnout. prozatím to pro účely ponechám takto. Četl jsem i bajku, kde byl pegas vyobrazen jen s rohem, ale bez křídel. Pak jsem vyobrazil varianty, jaké mě napadly. Ale ano, asi ponechám zaběhlou variantu.

ad b/ máš pravdu, je to potřeba. Nijak se se skicami nemazlím.

Díky za názor.
Měsíček
Profil
To první v levém rohu a úplně dole to poslední v pravém rohu.
Dero
Profil
Lexter: Dobrá. Co se rohu týče, nejsem si natolik jistý, abych mohl hlásat, že správně je to či ono. Ale pokud jde o okřídlenost, jsem si si jistý, že pegas okřídlený byl.

Už v antických bájích je svorně vzpomínáno, jak Belerofontés (nebo tak nějak se jmenoval) na okřídleném koni, pegasovi, stoupá k nebesům, což tatík Zeus nelibě nese a postihne pegase neklidem. Ten pak kolem sebe bije křídly a ubohého Belerofonta svrhne do hlubin.

Na tuhle mýtickou pověst navazuje i význam pegase jako symbolu z pohledu sémiologie. Jeho ustavená podoba je kůň s křídly symbolizující vzlet, vznosnost, nespoutanost. Původně tohoto symbolu užívali básníci snad někdy v osmnáctém století. Od nich se potom význam přenesl i na ostatní složky umění a dále do "prosté" společnosti.

Jedna z prvních zmínek o pegasovi se pak nachází v Ovidiových Metamorfózách, i tam je pegas zobrazován jako okřídlený kůň.

Takže si myslím, že ačkoliv je jistě snadno k nalezení hned několik misinterpretací, ta správná (tedy původní) varianta skutečně na křídla odkazuje.
Lexter
Profil
Dero
Díky za doplnění znalostí. Tedy náprava a kompromis k ukojení mé touhy po rohu :).

pantondavo
Profil
Lexter

Já bych volil číslo 6 a 8, protože tam se mi zdá pegas nejvíc stabilní, že stojí jakoby na pevný zemi spolu s nápisem STYLLO PAEGAS. Jen bych zkusil variantě 8 zesvětlit druhý křídlo, jako je to u varianty 4. Popř. zlepšit kresbu křídla jako u návrhu nad tím, ale chápu, je to jen skica:-)

Jsem zvědav na výsledek.
oogi
Profil
Jsem pro šestku.
V červených variantách se ztrácejí detaily symbolu.
anonym
Profil
Všechny jsou svím spůsobem hezký ale nejvíce se mi líbí 8. Jen bych možná část loga začínající od nohou toho paegase až dolů malilinko ztmavil.
panhuhu
Profil
Zajímalo by mne, jak by vypadala 8 s křídly z 4.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0