Autor Zpráva
suky
Profil
Mam dotaz. Doporucili byste mi co nejvhodnejsi snimani predmetu z reality fotoaparatem, aby bylo pozadi predmetu bile a abych pozadi po vyfotografovani na PC nemusel upravovat? Myslim neco jako na tomto obrazku.


http://www.datart.cz/public/17/cf/6d/1d/118123_65166__136024_F_001.jp g
vydrus
Profil
Já to dělal tak, že jsem si za to dal papír a pak to upravil: viz fotky tady

Není to sice profesionální, ale když se snažíš, tak to vyjde stejně :) akorát jsem to udělal na šedou barvu, bílá se mi nezdála dobrá....
suky
Profil
vydrus
A z jakyho uhlu to mam snimat? A4 asi nebude stacit, co?
vydrus
Profil
Budeš se divit, ale á čtyřky jsem použil, naskládal jsem si je na sebe a pak jsem ty čáry a překryvy vymazal v editoru. Každopádně na úpravu a oddělení předmětu od okolí (musí mít rozdílnej práh) můžeš použít kouzelnou hůlku, nastavíš si práh a jedeš, a pak si tam hodíš bílou, a okraje předmětu můžeš i trošku zesvětlit, aby to nebylo tak patrný. Dobře se to dělá v Zoner Photo Studio, anebo v klasickém Gimpu.

Úhel je na tobě, to ti neporadím. Nejlepší je asi ůhel 45˚ vzhledem k rovině podstavy na pomezí předku a boku. Já si nafotil jeden předmět několikrát a z jiných úhlů a pohledů a potom jsem vybíral to nejlepší.
suky
Profil
vydrus
kouzelnou hůlku
Jasny, chapu jak to myslis.

několikrát
a potom jsem vybíral to nejlepší
To bude asi nejlepsi zpusob no.

Diky moc.
srigi
Profil
Orezavat pozadie ide dobre aj pomocou gumy - druhy mod (guma do pozadia).
vertigo4
Profil
No nejspolehlivější je použít pero...
Joker
Profil
vydrus
Já to dělal tak, že jsem si za to dal papír a pak to upravil
Slovy klasika: Jak primitivní. Ale jak účinné :-)
Taky to tak dělám, když potřebuju něco na bílém pozadí :-) Pokud je to moc velké na A4. dá se to vyfotit např. před bílou stěnou ;-)
VencaWill
Profil
Zkoušel jsem to i před prostěradlem, problém je, že jak je prostěradlo "skládané", že jsou tam vidět ty přehyby :-(
Joker
Profil
VencaWill
Tak to snad není takový problém... jakmile je za předmětem (víceméně) jednobarevné pozadí dostatečně kontrastující s barvou předmětu a nejlépe i podobné barvy, jako má mít výsledné pozadí, už to pak zvládne "doladit" v grafickém editoru i amatér, jako třeba já :o)
suky
Profil
Joker
VencaWill
Diky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0