Autor Zpráva
joe
Profil
Nemáte někdo zkušenosti s Inkscape? Nainstaloval jsem ho poprvé a zkouším, ale nemůžu změnit písmo, pořád mi to píše písmem "Sans", můžete někdo poradit jak na to?
Bubák
Profil
Pokud myslíš výchozí písmo, tak takto:
Text > Text a písmo (nebo rovnou ikonka T) > zvolíš písmo, velikost, řez... > Nastavit jako výchozí
joe
Profil
Bubák
Toho T už jsem si taky všiml, čekal jsem, že když edituju text a vyberu písmo z roletky v panelu nástrojů, že se rovnou změní.

---

Teď mě Inkscape pěkně naštval, píšu text, držím mezerník, zazvoní to jako když zvoní v tramvaji a celý to spadne jako by nic, žádná chyba, celá práce v háji.
Bubák
Profil
Já písmo měním přes ikonku T.
V současné verzi Inkscape 0.46 mi nejdou psát písmena ĚŠČŘŽÝÁÍÉÚŮ, musím je tam dostat přes schránku.
Předešlá verze mi padala více, tak jsem se naučil průběžně ukládat. Současná verze mi zatím nespadla, ale je fakt, že jsem v Inkscape nikdy nedělal nic složitého.
Doporučuji k přečtení: www.abclinuxu.cz/serialy/inkscape
joe
Profil
Díky, něco o používání si přečtu. Jen jsem potřeboval udělat něco ve vektorovém editoru a jednou jsem si všiml Inkscape, tak jsem si říkal, že ho vyzkouším...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0