Autor Zpráva
mardon
Profil
Ahoj,

hledám radu jak nejlépe vyříznout např. postavy z pozadí fotografie. Používám filtr Oddělit, ale nějak to není ono, kraje výřezu jsou zubaté.
pantondavo
Profil
mardon
Těch způsobů je hodně.
Namátkou třeba nástroj LASO ve všech jeho podobách, nebo nástroj KOUZELNÁ HŮLKA, pokud je tam málo barev.
mardon
Profil
no právě, že vyřiznout se mi to celkem daří, ale je to nějaký zubatý,, chtělo by to nějak ten kraj vyhladit
Tomasds
Profil
photoshop určitě umí to, co můj 8 let starý Paint Shop Pro 7.04. V něm se tomu říká Selection / Feather. Znamená to vyhlazení výběru, resp. plynulý přechod z "tohle smažu úplně" po "tohle tady nechám beze změny". Délka přechodu je nastavitelná.
pantondavo
Profil
anebo dodatečný prolnutí - CTRL + ALT + D a tam si zvolíš to, co popisuje Tomasds dodatečně. Lepší je to samozřejmě před selekcí. Jakou verzi PS máš?
vertigo4
Profil
mardon
Použij pero.
pantondavo
Profil
vertigo4
Na výřez postavy z pozadí? U toho by zestárl a mohl klidně pobírat důchod :-)
vertigo4
Profil
pantondavo
No pokud chce, aby to bylo kvalitní, tak tomu musí věnovat nějakej čas. ;-) Osobně používám pero na všechny výřezy (pokud se nejedná o jednobarevné pozadí a pod.).
pantondavo
Profil
vertigo4
Tak to si docela frajer. Upřímně :-) I když pero patří k nejpřesnějším, to je fakt.
zuza
Profil
mardon
Já používám štětec. Nevím, jestli to napíšu srozumitelně, ale: zkopíruju si základní úroveň, u kopie udělám masku, tu označím a štětcem (černým) vymažu pozadí. Musíš si při tom vypnout základní masku, pak vidíš jak pracuješ. Můžeš použít různé velikosti štětce, podle toho, jak to potřebuješ přesně. Tu figuru si pak můžeš posadit do jiného obrázku :-)
mardon
Profil
Photoshop mám CS3 a teprve se s ním seznamuji

to Tomasds : nerozumím tomu, že lepší je prolnutí nastavit před selekcí. Znamená to ještě pře použitím filtru oddělit?

to zuza: zajímavé, jestli to zvládnu zkusím

P.S: poraďte prosím nějaký server, kde najít vhodné začátečnické tutoriály pro photoshop
pantondavo
Profil
mardon
Nastavení prolnutí před samotným výběrem je toto:


V CS3 je i funkce ZPŘESNIT OKRAJE a to je výborná věc, se kterou se dá pohrát a výsledek nemá chybu.

P. S.: Používej google: http://www.google.cz/search?hl=cs&q=photoshop+tutori%C3%A1ly&lr=
Tomasds
Profil
mardon
nerozumím tomu, že lepší je prolnutí nastavit před selekcí. Znamená to ještě pře použitím filtru oddělit?

Já teď pro změnu nerozumím tobě. Prostě paint shop pro umí na libovolný výběr aplikovat ten feather, což znamená změkčení okraje. Takže kdybych já chtěl vybrat osobu a nemít zubatý okraj, tak ji vyberu ručně, jak píše vertigo4, pak na výběr aplikuju u funkci feather, výběr invertuju a vybrané smažu.

Ukázku (odfláknutou a záměrně přehnanou) jsem dal sem.
pantondavo
Profil
mardon
mardon
nerozumím tomu, že lepší je prolnutí nastavit před selekcí. Znamená to ještě pře použitím filtru oddělit?

Já teď pro změnu nerozumím tobě. Prostě paint shop pro umí na libovolný výběr aplikovat ten feather, což znamená změkčení okraje. Takže kdybych já chtěl vybrat osobu a nemít zubatý okraj, tak ji vyberu ručně, jak píše vertigo4, pak na výběr aplikuju u funkci feather, výběr invertuju a vybrané smažu.

Ukázku (odfláknutou a záměrně přehnanou) jsem dal sem.


A ve Photoshopu se tomu říká DODATEČNÉ PROLNUTÍ a vyvoláš ho CTRL + ALT + D. Nebo funkcí ZPŘESNIT OKRAJE, jak jsem psal výše.
zuza
Profil
mardon
určitě to zvládneš. Teď jsem se jen dívala na pojmy - nemám to v češtině, takže to, co jsem nazvala "úrovní" je česky správně "vrstva". Postup je: vrstva - kopírovat vrstvu - u kopie udělat masku - označit masku - jít na štětec, v barvách musí být nastaveno černé pozadí, deaktivovat hlavní vrstvu a můžeš vymazávat. Pokud vymažeš příliš, musíš si potom přehodit barvy - pozadí a konturu a zpět to dostaneš konturou a zase zpátky ..... :-))

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0