Autor Zpráva
Jiří Hájek
Profil
Ahoj, chtěl bych se zeptat na Váš názor ohledně fisheye menu. Na žádném webu jsem tento způsob vytvoření menu neviděl, tak by mě zajímalo proč.
Když byste narazili na web s tímto prvkem, vadilo by Vám, kdybyste museli luštit, co se pod kterou ikonkou skrývá a že to nemůžete rovnou přečíst, aniž byste na to najeli myší?
Dranel
Profil
Jiří Hájek
Já si třeba myslím, že to snižuje použitelnost stránek. A proto se mi to nelíbí.
pantondavo
Profil
Nelíbí. Spletl jsem si to s tím vrchním menu, to mě zmátlo. Kdyby ikonky byly vypovídající, nevidím problém, ale takto ne.
el mariachi
Profil
v žiadnom prípade :) keď už efektné menu, tak skôr to vysúvacie vrchné čo je na tej stránke... hento fisheye mi ale nepríde ani pekné, a použiteľné už vôbec nie
Nox
Profil
Také souhlasím...takovéto menu už jsem několikrát viděl, ale nelíbí se mi... kvůli pohybu se na to hůř trefuje, ostatní ikony
jsou nevýrazné a zakryté ...zrovna v tomto případě např. navíc je změna velikosti udělaná dost tristně, takže je to velmi rozmazané
případně zubaté
Jiří Hájek
Profil
Nuže dobrá. I přesto to tam nechám a po Vánocích sem hodím odkaz, abyste to mohli zkontrolovat :-). Díky za názory. *J.
Jiří Hájek
Profil
Tak činím, jak jsem slíbil. www.hajek-kaktusy.cz.
Dranel
Profil
Jiří Hájek
Dobré. Funguje i bez CSS a obrázků. A to se mi líbí. Jen taková výtka k stránce: Když si vypnu obrázky, nevidím nadpisy jako Menu, Vyhledávání atp. -- mají totiž stejnou barvu jako pozadí.
H13
Profil
Podle mě je efekt hezkej, bohužel hodně stránek potřebuje robalovací menu pro submenu položky, takže zřejmě proto se moc nepoužívá (toto menu znám už hodně dlouho, ale na live stránkách jsem ho v podstatě nikde neviděl)
Jimmy Hayek
Profil
Jiří Hájek
Mně se fisheye menu líbí... pokud jsou ikony dostatečně vystihující, nevidím problém.
Jiří Hájek
Profil
Potěšili ste mě. A zde vám přijdou ty ikony dostatečně vystihující?
joe
Profil
Je to hrozné menu. Co si pomyslím, když vidím na nějakých stránkách takové menu? To samé co bych si myslel, kdybych viděl web s grafikou Windows Vista.

A zde vám přijdou ty ikony dostatečně vystihující?
Ne. Kdybys nenapsal, že to tam máš, vůbec bych to za menu nepovažoval. Navíc se to k tomu webu absolutně nehodí.
Měsíček
Profil
Znepřehledňuje stránku - i když jako efekt dobré.
Dero
Profil
Nestandardní výstřelek, u kterého hrozí velké riziko zmatení uživatele hledajícího navigaci. Efekt je až druhořadý, mně osobně se nelíbí.
Gekouš
Profil
Měli ste pravdu, fisheye menu se neujalo. Staří uživatelé internetu ani nevěděli, že se dá na obrázek kliknout. Chystá se změna: http://www2.hajek-kaktusy.cz/ Je to již lepší než toto že? http://www.hajek-kaktusy.cz
Nox
Profil
Znatelně lepší
Ikdyž víc by se mi líbil klasický hover a bez průhlednosti....v tomto konkrétním místě to myslim není dobré, upozaďuje menu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0